| AlexxaRainbOw a întrebat:

Am o problema. Sunt cu un baiat de 8 luni. Si ma gandesc sa ma desp de el. [asta fiind a2 oara] Pentru ca vreau ceva nou.Prima oara ne'am despartit din aceashi cauza. Dar m-am intors la el pentru ca era singurul care tinea asa de mult la mine. M'ia parut foarte rau ca ne'am despartit si imi este frica sa nu o patesc din nou. Pentru ca mi-a spus ca daca se repeta nu o sa ma mai 'primeasca inapoi'. M'am cam saturat pur si simplu. Pentru ca mereu imi zice numai vb cu acea persoana [si fiind chiar f. bun prieten] nu te duci acolo. Sterge acea persOana de pe Facebook. [si chiar block]. Nu te mai duce acolo. Nu fa aia. Adica e putin cam sufocant. Ma iubeste si il iubesc. Dar nu imi place sa imi zica mereu asa. Si cand i-am spus ca vreau putina libertate a inceput sa-mi spuna ca daca nu-mi place sa ma desp de el. Si chiar nu stiu ce sa fac. Adica am stat cu el 8 luni si acum pa'pa. Sincer imi pare f. rau.
Este romantic love struck pe o parte. imi aduce cadouri. surprize. Dar e sufocant ca cineva sa iti spuna ce sa faci. sad
Multumesc pentru intelegere.

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

O sa-ti spun parerea mea, cam ce as face eu in situatia asta.

L-as lua usor, l-as intreba de ce se comporta asta. Apoi, i`as spune ca ma deranjeaza comportamentul lui, ca este prea sufocant. Ca as dori un mic "refresh" ( a intervenit monotonia. Incercati sa faceti si ceva nou, etc. ), sa-i spui ca te`ai plictisit de comportamentul asta al lui. Ca te deranjeaza, si ai vrea sa se indrepte macar putin. ( Sigur, eu ti-am spus asa ca o idee, tu poti sa folosesti alte cuvinte, de preferat mai blande sau mai "directe", depinde de caracterul tau si daca tu crezi ca ar intelege ). Daca te iubeste, probabil va incerca sa te schimbe. Spune`i si ceva de despartire. Cum ar fi " Nu cred ca mai suport mult timp asta.".

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Spune-i ca daca este sufocant nu rezolva nimic dimpotriva distruge relatia.
asa cum tu ii lasi lui libertate asa sa isi lase si el tine.
nu te desparti de el pentru ca il iubesti insa nici sa te controleze asa. vorbeste cu el deschis. fal sa inteleaga ca atitudinea lui o sa te indeparteze de el.

| AlexxaRainbOw explică:

Daca i-as spune ca nu o sa mai suport asta mult. o sa`mi zica ok atunci sp sa ne desp.

si dk ii spun ca m-am plictisit la fel o sa-mi sp -.-' este o fire de neinteles.
Si ma intseleg bine si cu ai lui. Chiar ma simpatizeaza mult. Dar nu stiu :/

| GabitaGabii a răspuns:

E cipriot?