| neinteresat a întrebat:

Buna tupu, am si eu o intrebare va rog sa nu jigniti eu chiar sunt foarte stresatasad vreau un sfat nu un raspuns de la cineva mai matur/a..Am facut dragoste cu prietenul meu de doua ori luna aceasta protejat..doar ca inainte de a pune prezervativul a intrat in mine o data neprotejat dar a esit repede inapoi si dupa aia am facut-o protejat..asta a fost prima data..si a doua oara la fel tot asa a intrat prima oara in mine neprotejat dar nu mult ci numai a intrat si cam 5 su 7 sec a iesit inapoi el spune ca nu a ejaculat va rog sa-mi dati un sfat, exista vreo sansa sa fiu insarcinatasad? mentionez ca trebuie sa-mi vina si ciclulsad am uitat sa spun ca am 17 ani...dau funda pentru cel mai folositor raspunskiss va multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| blueSky_3324 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in timpul cat a fost in tine, n-ai de ce sa-ti faci griji. E putin probabil sa fi ramas gravida, perioada cea mai putin fertila este imediat dupa ce-ti trece ciclul. Fa-ti un test de sarcina cu prima urina de dimineata ca este cel mai sigur si vezi atunci. Este destul de sigur un test de sarcina. Pupici!

25 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Primul sfat: fa un test de sarcina.
Al doilea: nu mai repeta greseala, in cele 5-7 secunde nu esti protejata nici de boli, nici de o sarcina nedorita.

| Miha33 a răspuns (pentru regis):

La sarcina nici nu ar trebui sa se gandeasca. pentru ca nu are cum! deci pur si simplu este imposibil happy

| regis a răspuns (pentru Miha33):

Parerea ta. Pentru a ramane insarcinata este necesar UN spermatozoid, care se poate afla deja pe penisul baiatului, supravietuind de la o ejaculare anterioara sau chiar din timpul preludiului, dupa cum poate veni intr-o cantitate infima de lichid preejaculator, pe care nici baiatul sa nu o simta.
Povestea cu caldura puternica in stomac este foarte hazlie, dar crede-ma ca nu ti-as dori sa te calce pe picior toate fetele care au patit-o pe metoda coitului intrerupt.

| aryana1991 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in alea 5-7 secunde riscul de a ramane insarcinata este mai mic pentru ca lichidul seminal nu are o concentratie atat de mare de spermatozoizi.
acum sfaturile mergi la farmacie si cumparati un test de sarcina sau daca nu pti lua de la farmacie pilula de o doua zi. oricum daca ai fi insarcinata simptomele ar aparea cam pe la 3 saptamani-o luna.ai grija de tine si fi mai atenta data viitoare

| AlexMsA a răspuns (pentru aryana1991):

Da, baga-i in ea pilula de a doua zi pentru nimica. foarte bun sfat

| aryana1991 a răspuns (pentru aryana1991):

Pilula de a doua zi e in cazul in care uita sa se protejeze

| AlexMsA a răspuns (pentru aryana1991):

Nu ai mentionat. acum nu e cazu

| GeosBIOS a răspuns:

1. Vad mai mereu astfel de intrebari. Daca ai sa dai iama pe prima pagina de la Dragoste si Sex, cu siguranta ai sa mai gasesti cel putin inca 2 similare. Ce nu inteleg eu este, daca te framanta atat de mult acest aspect, ca ai putea sau nu sa ramai insarcinata si mai este si problema bolilor venerice ce nu ar trebui defel neglijata, de ce accepti sa o faci neprotejat chiar si pentru 5-7 sec dupa cum spui tu? Nu de alta, dar astfel ai dormi mai linistita.

2. Vezi ca inca esti minora, si vii aici pe site si "strigi in gura mare" mi-am tras-o, ceea ce nu este un lucru tocmai inteligent.

| suntserios a răspuns (pentru GeosBIOS):

Ehehe daca ar fi asa simplu cum spui tu, dar mai intai sexul ca asa e cool si ca si prietenii de 14 ani rad de mine ca sunt virgin/a si dupa aia grijile.

| dreamgirl94 a răspuns (pentru GeosBIOS):

Corect!

| dreamgirl94 a răspuns (pentru suntserios):

Ho draga ca eu am facut-o la 18 ani si nu a ras nimeni de minelaughing din contra..pana si ai mei mi-or zis ca apreciaza pentru ca asa pot lua alte decizii si sunt mai matura decat bitangi ca voi. faceti sex ilegal fratewinking

| suntserios a răspuns (pentru dreamgirl94):

Asa si? am zis eu ceva de tine? nu iti inteleg revolta?

| dreamgirl94 a răspuns (pentru suntserios):

A nutongue dar din cate stiu e legal sa-ti exprimi liber opiniahappy

| suntserios a răspuns (pentru dreamgirl94):

Pai am crezut ca ai ceva cu mine de ai raspuns la comentariul meu.

| dreamgirl94 a răspuns (pentru suntserios):

A,nubig grin am luat unul la intamplare...

| Alexaaandraaa a răspuns:

Ai grija pe parcurs cu sexul neprotejat si atentie la bolile cu trans sexuala. Daca el nu "s-a terminat" in tine si e sigur de asta sansele sunt undeva intre 4%-27% de a ramane insarcinata (sunt mici). Daca te nelinisteste gandul acesta poti merge sa-ti i-ei un test de sarcina, după 10 zile de la contactul sexual. Ai grijă de tine :*
Incearca sa te feresti pe parcurs de sexul neprotejat.

| AlexMsA a răspuns:

Draga mea, esti putin mai mare decat toti pruncii astia prosti de 12 ani. da esti proasta si tu oricum, scuze. nu esti insarcinata, stai linistita ca vad ca nici nu sti cum poti ramane... calmeaza-te, o sa iti vina ciclu si poti sa faci in continuare lucruri de care habar nu ai niminca. pune-te si invata cu ce se mananca sexu. si calmeaza-te ca nu ai nimic

| Miha33 a răspuns:

Nu are cum sa ramai insarcinata! Relaxeaza`te! Deci e IMPOSIBIL sa fi ejaculat:
1. ai fi simtit o caldura profunda in tine
2. el ar fi ramas cateva secunde intepenit (cand ejaculeaza, baietilor li se intepenesc picioarele, coloana pentru ca sperma e maduva spinarii si nha...)
Deci stai flex... nu se intampla nimic. Sunt unele cupluri care o fac fara prezervativ, doar ca baietii trebuie sa fie foarte atenti. Inainte sa ejaculeze, ei simt o caldura puternica in stomac si atunci o scot afara si ...se fini!
FUNDA?:*:*:*
TAKE CARE! >:d<

| AlexMsA a răspuns (pentru Miha33):

Ai de pla mealaughing caldura profundalaughing si cei cu sperma?rolling on the floor))))))))))
maduva spinarii?rolling on the floor) doamne fereste-ne laughing taci ca poate lumea chiar te crede laughing

| suntserios a răspuns (pentru Miha33):

Iti recomand sa nu faci niciodata sex ca habar nu ai ce e aia.

sperma si maduva spinarii? serios? calcura in stomac? eu simt caldura in stomac cand manac ciorba fierbinte si atat.

| AlexMsA a răspuns (pentru suntserios):

Miha33 numa sfaturi din astea de sex bune stielaughing ce filme isi da, am mai vazut-o pe aicilaughing

| reese a răspuns (pentru AlexMsA):

Auzi copilu? nu mai fi tu asa rautacios. unii oameni chiar au nevoie de un sfat nu de comentari stupide

| suntserios a răspuns (pentru reese):

In primul rand copilu sa stii ca am cu peste 10 ani mai mult ca tine si in al doilea rand daca ce a scris personajul Miha33 ti se pare un sfat atunci iti recomand ca nici tu sa nu faci vreodata sex ca nu stii ce inseamna si mai ai nevoie de multa informare.

Asa ma gandeam si eu unii oameni au nevoie de sfaturi corecte nu balarii de genul sperma si maduva spinarii sa nu stiu ce calduri care apar. sunt doar prostii si bazaconii care dezinformeaza si mi-e mila de cele care le iau pe bune si apoi se planga ca au ramas insarcinate

| AlexMsA a răspuns (pentru reese):

Nu chiar toti is copii aici draguto. am intrat aici sa ajut oamenii la problemele de natura medicala pentru ca aia stiu sa fac... si pe cei care chiar au nevoie de ajutor ii ajut. da cand vezi vreo intrebare dinasta idioata si raspunsuri pe masura ce pot sa zic? si la domnisoara nu i-am raspuns rautacios, am ajutat-o, m-am bagat acolo unde o zis desteapta aia de miha si la doamna care a vrut sa ii bage pilula de a doua zi pentru nimic. nu mai judeca ce nu cunosti happy

| AlexMsA a răspuns (pentru suntserios):

Bine zis!