| Abyxd a întrebat:

Bună tuturor! Am o întrebare mai ales pentru fete. De aproximativ o lună folosesc anticoncepționale Zoely, din cauza faptului că la menstră mă doare foarte tare. Am citit prospectul, și scria că, ca și reacție adversă îți poate scădea libidoul, ceea ce am și pățit-o. totuși ce mă îngrijorează este faptul că la începutul actului s3xual, nu mă mai ''umezesc'' ca înainte sau deloc. Sentimentele mele pentru partener sunt la fel, îl iubesc la fel de mult, sunt la fel de atrasă de el, nu e nimic schimbat din acest punct de vedere. A mai pățit cineva lucrul acesta? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Trebuie sa stii ca orice medicament iei are reactii adverse, acum tu trebuie sa vorbesti cu medicul care ti a prescris tipul acesta de anticonceptionale si sa i spui toate simptomele pe care le ai, el trebuie sa te consulte si sa iti schimbe tratamentul, ce varsta ai? Si de cate luni folosesti anticonceptionalele? Sanatate multa.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca pe prospect scrie ca iti scade libidoul, este de asteptat sa nu mai ai chef de sex si nici sa te lubrifiezi natural inainte de actul propriu zis.Reactiile acestea adverse au fost observate pe sute sau mii de oameni, nu le scrie nimeni acolo pe prospect doar asa ca sa fie mai lung. Daca simti ca iti afecteaza viata sexuala la modul nociv, intelept este sa vorbesti cu medicul, sa iti dea altceva.Partenerul stie despre aceasta problema? Atat timp cat exista iubire si comunicare e ok, ar trebui sa treceti peste acest obstacol fara nicio indoiala.Numai bine!

| Robert2526 a răspuns:

Cere sa iti schimbe tratamentul. Zoely sunt si printre cele mai scumpe si dau foarte des aceasta problema

| Alfheimr a răspuns:

Tataea avea o vorba, de ce sa pui saiba cand poti sa pui sarma. dai cu untura, ca sa te manance caini. W00F W00F

| RomeoFantastikRegeleSexului a răspuns:

Nu mai folosi anticonceptionale, ca trimit hotii la miezul noptii, sati ea kilotzii din varfu porti!