| georgina18 a întrebat:

-Buna tuturor! Am o probleme serioasa legata de sentimentele mele.Acum un an am cunoscut un baiat pe nume Robert care a fost si primul din viata mea doar ca si-a cam batut joc iar apoi s-a despartit de mine peste un an am intilnit un bait pe nume Adi care ma iubeste cu adevarat si eu am fost prima din viata lui dintr-o data am inceput sa primesc niste mesaje de la Robert cum ca sa schimbat..si nu mai este acelasi iar eu chiar cred asta deoarece se vede din modul lui de a gandi din fapte vorbe mi-a cerut sa ne impacam si sa o luam de la inceput a spus ca si-a dat seama de absolut toate greselile lui iar eu il cred insa Adi ma iubeste mult si de asemenea si eu tin la Adi deoarece el mi-a aratat ce este iubirea adevarata acum de ce imi este greu sa iau o decizie pe cine sa aleg? pe Robert care mereu va ramane in inima mea love struck sau pe Adi care nu imi doresc sa il dezamagesc? imi este greu cu robert desi am fost cu el doar 3 luni am inceput sa il iubesc atat de mult si sa il inteleg de parca il cunosteam de o viata iar cu Adi am o relatie de 4 luni.Ce sa fac sincer? imi este greu sa aleg intre ei...nu vreau sa dezamagesc pe nici unul! crying Va rog vreau un raspuns si sa nu imi spuneti sa raman cu cine il iubesc eu mai mult pentru ca nu pot alege intre ei doi! Imi este greu help. dati-mi un sfat! Va multumescc! dau funda. va roog love struck

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Mda!
Robert,te-a dezamagit si o va mai face-o odata ce ii vei demonstra,ca indiferent ce relatie ai avea u esti prezenta la mofturile lui!
Cat despre ady, sfatul meu este sa ramai cu el, el atunci cand s-a culcat cu tine nu ti-a intors spatele, nu ti-a aratat ca pentru el esti doar un obiect de satisfacere cum a facut-o robert! cine iti garanteaza tie, ca s-a schimbat? poate duce lipsa si nah are la cine apela!
Georgiana18 cine te-a dezamagit odata o va mai face-o! asa ca gandeste-te bine inainte de-a renunta la un baiat bun, care te iubeste si te respecta!
E ceva normal, ca primul baiat din viata noastra sa ramana mereu in inima noastra (eu il am de 15 ani, in inima nu, dar in capul meu mereu) asa ceva nu se uita niciodata, dar asta nu inseamna ca ii vom permite mereu sa-si bata joc de noi!
Acum u sti ceea ce vrei! sfatul meu este garantat ADY! ai grija de tine si sa ne auzim de bine!

9 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Serios ca nu inteleg de ce o fata vede iubirea si relatia asa de simplu si parsiv incat ar rani pe oricine ca sa ii fie ei bine cu toate ca alegerile sunt complet tampite. Robert te-a dezamagit, s-a batut joc de relatia voastra si te-a parasit. A trecut un an si iti zice ca vai ce m-am schimbat vai inca te vreau. Dupa un an si dupa ce te-a facut sa suferi inca vrei sa mai fi cu el? Serios unde e logica in asta? Iti place sa suferi? Vrei sa risti a fi dezamagita again de acelasi tip? Sfatul meu ar fi sa te duci cu Robert, go ahead, sper sa gasesti ceea ce meriti.

| Alexandru0007 a răspuns:

Adi nu are nicio vina si nici de robert nu esti sigura ca el simte ceea ce simti tu pentru el, daca nu s-a schimbat si e la fel ca atunci o sa ii pierzi pe amandoi

| RAY a răspuns:

Eu stiam ca fetele nu sufera dupa o despartire asa mult ca tine, las ca il vei uita vei gasi alt prost

| neutrino a răspuns:

Este bine, pana te lamuresti, sa ramai cu amandoi: o zi cu unul, a doua zi cu al doilea.

| Felys a răspuns:

Primul a avut sansa lui si te-a dezamagit, daca il vei alege acesta cu care esti va fi la fel de dezamagit cum ai fost si tu cand ai fost parasita, parerea mea este sa il ignori pe primul pentru ca nu merita sa strici o relatie frumoasa pentru capriciile lui, sfatul meu este sa pastrezi ce ai acum si sa te bucuri ca esti apreciata si iubita de baiatul cu care esti

| valentingb a răspuns:

Nimeni, niciodata, nu se schimba. Uneori, unii oameni reusesc sa se controleze, dar atat. Daca Robert a fost primul, este normal sa ai inca sentimente pentru el. Prima iubire nu se uita niciodata. Dar el a avut sansa lui si i-a dat cu piciorul. Da,daca nu erai acum cu Adi,puteai incerca inca o data, nu aveai nimic de pierdut. Robert stie ca tu ai pe cineva,si iti cere sa il lasi pentru el? Iti cere sa fii o... piaza rea, sa iti bati joc de altul,si zici ca s-a schimbat. Dragut! Daca ai gasit un baiat de treaba, tine-l. Un nesimtit ramane un nesimtit,pe cand un baiat bun,chiar daca nu o sa fie mereu asa bun, tot e mai bun decat celalalt. Dintre cei doi, care iti ofera siguranta ca si maine va fi langa tine, indiferent ce se intampla? Nu ai nimic de ales. Doar continua asa cum a fost pana acum, pentru ca a fost bine.

| WildDream a răspuns:

Ce te face sa crezi ca a doua oara o sa mearga cu Robert? Te-a ranit o data poate sa o faca si a doua oara. Eu zic ca alegerea buna e Adi, un baiat care tine la tine si ti-a si aratat asta. El te-a ajutat sa treci peste suferinta provocata de primul, el ti-a fost aproape si te-a invatat din nou sa iubesti si sa vezi ca meriti sa fii iubita, in timp ce Robert si-a batut joc de sentimentele tale.

| DiazAndreea a răspuns:

Alege-l pe al 2lea pentru ca nu te-a dezamagit, nu ti-a dat niciun motiv sa il lasi...pe cand primul si-a batut joc de tine, iar un on nu se schimba in cateva luni, lupu isi schimba blana doar pentru a-si pacali prada dar naravul niciodata.

| DonJokeru a răspuns:

Renunti la amandoi! Asta ca sa fi tu impacata cu gandu.