| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.Am rugamintea sa raspunda doar cei care au o experienta si imi pot da o explicatie pe intelesul meu.Sunt cu sotul meu de mai bine de 5 ani si in tot timpul acesta noi am facut-o destul de "diferit" pot spune. Dupa inceperea actului sexual,el ejaculeaza foarte repede, in maxim un minut. Dupa ce termina insa, mai continua cateva minute pana cand decid eu ca nu mai vreau.Pentru mine e ok,atata timp cat reusesc sa ajung la orgasm, insa se simte o diferenta intre "primul minut" sa zic asa si minutele ce urmeaza dupa, deoarece penisul lui e mult mai moale.Intrebarea mea este: el simte ceva placere dupa ce termina prima data? Sau cum e posibil sa poata continua chiar daca penisul lui nu mai e la fel de erect? A fost primul meu partener si singurul deci nu pot sa imi dau seama daca e o problema sau e normal sa fie asa si li se intampla mai multor baieti.Mentionez ca nu o facem foarte des, o data sau de doua ori pe luna e de ajuns

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde ce varsta are poate nu mai face fata.

| piSsuletZ a răspuns:

Clar sufera de ejaculare precoce si asta este o boala trebuie sa se duca la doctor. Un act sexual normal trebuie sa dureze intre 7 si 10 minute. Este foarte adevarat ca durata asta nu se aplica in toate cazurile dar un minut este mult prea putin.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca o faceti asa de rar, penisul isi mai pastreaza starea de erectie ceva timp dupa, mai ales ca si-a dat drumul asa repede si abia ce a inceput erectia.
Legat de placere... nu se simte ca prima data, dar tot este placere. Plus 50% din pacerea de a te satisface pe tine. Deci tot este bine.

| Freya1 a răspuns:

Incercati si voi sa faceti mai des ca sa se "regleze" si el.Iar daca nici asa nu il tine mai mult mergeți la medic.
Ca sa prinzi experienta din punct de vedere sexual trebuie sa experimentezi.Deci daca faceti suficient de des si cum ar fi normal el la un moment dat poate chiar sa isi amane orgasmul ca sa apuci sa ai tu si dupa el sau multe alte chestii.Dar oricum, având în vedere că sunteți de 5 ani o dată de două ori pe luna e putin.

| Frank51 a răspuns:

Un barbat sanatos poate duce 2-3 numere cu o pauza de 10-15 minute intre ele. La inceputul fiecarui numar penisul ar trebui sa fie in stare erecta(adica tare la atingere), daca penisul nu este in stare erecta atunci poate sa aiba probleme si trebuie sa consulte un specialist.

Eu cred ca problema voastra este legata de perioada la care faceti sex, mie mi se pare prea lunga.

| Sofer a răspuns:

Ce vârstă aveți? Nu a încercat cu tehnica da se masturbeze înainte și după sa o faceți ca să dureze mai mult?

| Willis a răspuns:

Din cauza perioadei prea mare între acte, partenerul își poate căuta pe cineva.
După ejaculare nu mai este așa plăcere, decât faptul că face, ca tu să ajungi la orgasm.
O problemă ar fi că termină așa repede, și mereu. Aplică varianta, ca înainte de act, cu vreo oră, să se descarce singur.
Apoi ar trebui să țină mai mult de un minut.

| PeLeU a răspuns:

Daca ejaculeaza prea repede sufera de ejaculare precoce ( are mai multe cauze, poate este o persoana mai sensibila, emotiva)...
Daca voi faceti sex odata sau de doua ori pe luna aceasta s-ar putea sa fie cauza.
Dupa ce ejaculeaza, nu mai simte aceiasi placere ca inainte, dar odata ce tu ajungi la orgasm nu cred ca reprezinta o problema grava.
Incercati sa faceti sex mai des, dar daca nu reusiti consultati un smecialist, poate sa fie sin din cauza apetitului sexual scazut