| allexxL a întrebat:

as vrea sa stiu parerea voastra despre aceasta intrebarebig grinupa cat timp credeti ca ar fi normal sa faci dragoste cu persoana iubita? Raspuns sincer si care m-ar ajuta Funda!big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Depinde de vârstă.Dar, este ''indicat''să faci dragoste cu persoana iubită, când ştii sigur că sentimentul e reciproc, când ai suficientă încredere în partener respectiv parteneră, când sunteţi pregătiţi atât fizic cât şi psihic.E un pas foarte important şi minunat.

O zi bună în coontinuare!

10 răspunsuri:
| DyNo a răspuns:

Pai ar fi normal atunci cand va cunoasteti destul de bine si dragostea dintre voi este una platonica. Relatiile sexuale trebuie sa vina in urma dragostei curate si pure.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Ar trebui min. dupa 6 luni happy
Insa, pana atunci puteti face petting(va atingeti, va mangaiati, va sarutati, va imbratisati, va cunoasteti corpurile)
o zi buna! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un raspuns desuet: dupa ce va casatoriti. Tinand cont de mentalitatea acestor vremuri, as zice ca doar atunci cand stiti ca aveti un viitor impreuna, chiar daca viitorul e nesigur. happy Orizontalitatea erotica inseamna mult pentru un barbat. Spun din proprie experienta. Insa daca persoana de langa tine inseamna mai mult decat sex, atunci vei intelege ca sentimentele de dragoste sunt mai profunde decat zbantaiala din pat. Da, sunt barbat si am 29 de ani. happy

| Demonull a răspuns:

Daca lasi timpul sa iti faca treaba ta, e nasol. faci atunci cand esti pregatit.pregatita,nu trebuie sa iti planuiesti asta.

| xBya a răspuns:

In momentul in care esti sigur ca il cunosti pe celalalt atat de bine incat sa ai incredere deplina in el. Sunt o gramada de copii pe site-ul asta (si nu numai) care au fost destul de inconstienti incat sa faca acest pas cu cine nu a trebuit si s`au trezit parasiti, folositi sau mai stiu eu ce. Priveste lucrul asta ca pe un premiu pe care i`l dai celuilalt pentru timpul/interesul acordat tie, ca un semn de recunostinta. In felul asta nu vei iesi drept 'fraier' daca va fi sa va despartiti imediat dupa. Veti fi pe aceeasi lungime de unda.

| Opianne a răspuns:

Nimeni nu iti poate da raspunsul asta in afara de tine.
depind mult de relatie...de varsta ta...vei sti cand sa faci pasul asta.va veni de la sine

| Alessia_Alexandra_1992 a răspuns:

Dragostea nu se face dupa un anumit timp ci atunci cand amandoi o sa fiti pregatiti si o sa simtiti asta. Intre voi trebuie sa fie dragoste adevarata nu doar o necesitate. Voi doi trebuie sa stiti cand o sa faceti acest mare pas, dar trebuie sa va ganditi bine ca apoi sa nu regretati. Bafta.

| Dragos_Laura_1990 a răspuns:

Poi. ar fi normal dupa 1 an big grin sau aproape 1 an happy

| Tecktonik1999 a răspuns:

Normal ar fi sa faceti dupa ce va cunoasteti mai bine, cind aveti increder unu in altu

| 12345love a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa faci dragoste cand crezi ca esti pregatita...si daca persoana iubita nu te asteapta, inseamna ca nu te iubeste!
Bafta!