| BlueRoses98 a întrebat:

Ce credeti despre pocaiti? As vrea sa stiu parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| roby23 a răspuns:

Foarte bine, Dumnezeu sa te binecuvinteze! Asa m am gandit, dar e foarte bine. Si nu nu ma rusinez ba chiar incerc sa aduc oamenii la pocainta

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Parerea mea este ca intrebarea ta era mai potrivita la categoria Religie.
In alta ordine de idei, nu deranjez pe nimeni care nu ma deranjeaza, coexistam indiferent.

| ralucaralu a răspuns:

Sunt oameni ca toti ceilalti.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Atata timp cat nu-mi bat la usa si nu-mi vara rahaturi pe gat, n-am nicio problema cu ei.

| DCSHOE a răspuns:

Sunt si eu oameni ca noi toti de altfel. Nu trebuie pusi la zid doar pentru ca au o alta religie. Pana la urma Dumnezeu este doar unul, nu mai multi.

| Ðean a răspuns:

Eu sunt de părere că majoritatea pocăiţilor sunt nişte hoţi, în plus gândiţivă că trebuie să daţi 10% din toate bunurile voastre administraţiei de unde faceţi parte... În plus nu văd nici un avantaj să fi pocăit/ă.

| Corsarul a răspuns:

Pocaitii sunt tot oameni care au si ei o credinta ca orisicine, pe care o respecta mai mult sau mai putin. Din cate stiu, nu fac rau nimanui.

| roby23 a răspuns:

Stii ce cred? ca tu esti pocait/a si iti e putin rusine si vrei sa afli ce parere au altii. corect? si eu sunt pocait

| BlueRoses98 explică (pentru roby23):

Nu mi-e rusine deloc ba mai mult cu fiecare zi ii multumesc lui Dumnezeu fiindca m-a gasit. Asta nu inseamna ca mi-e rusine.Si ai spus ca si tu esti pocait. Poate tie ti-e rusine dar tine minte un lucru:daca te vei rusina de El, si El se va rusina de tinein ziua de apoi...

| roby23 a răspuns (pentru BlueRoses98):

Foarte bine, Dumnezeu sa te binecuvinteze! Asa m am gandit, dar e foarte bine. Si nu nu ma rusinez ba chiar incerc sa aduc oamenii la pocainta

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu e nimeni in masura sa judece pe nimeni. fiecare va plti pentru faptele sale.

| RebekkaRebbe a răspuns:

Deci e super daca stii sa traiesti alaturi de Dumnezeu..eu sunt de mica pocaita dar nu mi-am dat silinta am 12 ani si acum simt o binecuvantare fata de Dumnezeu.El ne iubeste...Nu mi-e rusine sa zic ca sunt pocaita inca sunt Mandra ca sunt si ii multumesc lui dumnezeuu :XDoamneee Te iubesc:X*Eu as tipa in gura mare sa afle toata lumea ca sunt Pocaita... Dumnezeu sa te binecuvantezee

| floid a răspuns:

Pocaitii sunt tot oameni ca noi, doar foarte indoctrinati, unii de mici copii. eu una nu prea sunt de acord cu tot felul de secte care sa ma invete cum sa fiu eu ca om. cred ca toti stim ce e bine si ce nu, si fiecare are dreptul de a decide asupra faptelor sale fara a ne spune o carte cum sa ne traim viata. am locuit cu un pocait si sincer m-a dezamagit.