| Ankutzaaa a întrebat:

De cateva saptamani ma tot cert cu iubitul meu din cauza Facebook-ului, stiu ca e un motiv prostesc dar ne certam si ne indispunem pe aceasta tema.
Nu stiu ce sa fac sa nu mai intre pe facebook, ma simt prost cand intra, ma tot gandesc ce face? cu cine vorbeste? la cine se uita? fac crize cand aflu ca a intrat si mie nu mi-a spus. Sunt foarte geloasa, si va rog sa imi da-ti niste sfaturi. Chiar nu mai vreau sa intre asa des.
Va multumesc! Dau funda! Ajutati-ma sa trec peste aceasta neincredere si peste facebook.

23 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai gandeste-te ca daca nu ai ce sa ii ascunzi nu ar trebui sa te temi happy
O data ce i-ai spune sa nu mai intre asa des iai trezi suspiciuni thinking
Totusi poti vb cu el si sa-i spui cv de genu: nu am nimic sa iti ascund, stii bine, dar as vrea sa intrii mai rar pe fb meu ca ma simt incomod...
Sper ca team ajuat. Funda? happy

| Ankutzaaa explică (pentru Jony123):

Eu nu ii intersic sa intre pentru ca asi avea eu ceva sa ii ascund. Pur si simplu nu ma simt bine cand intra.
E banal...dar ce sa fac? sad

| Jony123 a răspuns (pentru Ankutzaaa):

Ai incercat sa ii explici si lui asta? sad cea mai buna rezolvare a problemelor in relatie este discutatul deschis legat de subiectul problemei thinking
incearca sa vb cu el, nu risti nu castigi. Mult noroc! happy

| Ankutzaaa explică (pentru Jony123):

Da,am vorbit cu el de 100 de ori despre problema asta. Dar mereu imi promite 2 -3 zile si apoi revine la cum a fost. nu stiu ce sa facsad

| AllinaDaniella a răspuns:

Fata, tu esti nebuna?! Esti mult prea posesiva, iar cu gelozia asta exagerata nu faci altceva decat sa pari penibila in fata lui si a tuturor de altfel. Chiar daca sarmanul baiat nu ar avea niciun gand sa te insele cred ca intr-un final o va face doar pentru ca il presezi tu. Gandeste-te ca un om nu este un obiect sa-l controlezi tu dupa bunul plac. Oricum relatia voastra nu are niciun viitor, mai devreme sau mai tarziu se va satura de crizele tale de gelozie nejustificate si o sa te paraseasca. Daca acum te comporti asa, inseamna ca atunci viitorul tau sot nu o sa se duca singur nici macar la toaleta ca deh, poate-l banuiesti tu ca are o relatie cu tipa de pe sticla de sampon...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Aiureli

| unknøwn a răspuns:

In locul iubitului tau...as intra de 10 ori pe zi pe facebook, as vorbi zilnic cu sute de fete, m-as si intalni cu ele. Asta doar ca sa vezi cat de retardata esti.

| MetalHead04 a răspuns:

WTF?! facebook e una, viata reala e alta, de ce sa te anunte mereu cand intra? pana la urma nu poate face nimic.

| piticelm a răspuns:

La baie il lasi sa se duca? daca se uita pe vreun geam la o vecina? hmmmm.Bietul de el, imi este mila straight face este un om, nu un OBIECT!

| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Sa stii ca inselatul nu sta intr-un like pe Facebook si nici intr-un " Buna " spus unei fete. Trebuie sa intelegi ca relatiile se bazeaza pe incredere; nu pe inselat si alte tampenii. Stiu ca esti geloasa dar cred ca exagerezi un pic. Daca te iubeste cu adevarat nu va avea ochi pentru o alta fata! Asa ca ar trebui sa incepi sa ai mai multa incredere in el si el in tine.
Sper ca te-am ajutat.

| Ankutzaaa explică (pentru Lorena7712):

Stiu ca inselatul nu consta in asta. Dar nu stiu ma simt aiurea cand intra. Constientizez ca e penibil, dar nu pot sa imi controlez starea. Mereu imi spune ca e cuminte, ca nu vorbeste cu nimeni, ca are ochi doar pentru mine, dar tot nu ma ajuta asta la nimic, sunt la fel. Am ajuns sa fiu geloasa si pe faptul ca trimite cereri de prietenie la fete, ca se uita la fete uneori. Intr-o zi m-am certat foarte rau cu el pentru ca a spus ca sterge baietii necunoscuti deoarece vrea sa aiba numai fete(ca e baiat si doar nu o sa aiba baieti) Asta m-a enervat la culme. A trimis sute de cereri de prietenie doar la fete. Oare de ce?

| Lorena7712 a răspuns (pentru Ankutzaaa):

Si daca a trimis cereri de prietenie fetelor, nu le cunoaste ( pe unele ) si probil n-o sa le vada in realitate niciodata. Unele cupluri, pentru a fi siguri de chestiile astea pe Facebook, isi dau parolele unul altuia. ( ca sa il poata verifica ). Uneori baietii pot spune lucruri pe care nu vor sa le zica si le spun numai la nervi sau stres. Eu zic sa ii propui chestia cu parolele ( daca deja nu ati facut-o ). Poate asa nu o sa va mai certati.winking

| Ankutzaaa explică (pentru Lorena7712):

Am facut chestia asta cu parolele, dar nu a vrut mult chestia asta si dupa vreo saptamana a zis ca el si-o schimba ca nu ii place sa fie controlat, adica e contul lui si e "secret", atunci bineinteles ca si eu mi-am schimbat parola. Mai vorbeam de parolele de la facebook dar in glouma si cand era vorba sa ne dam parolele nu vreea. Tu ce zici imi ascunde ceva sau? Chiar nu mai inteleg nimicsad

| Lorena7712 a răspuns (pentru Ankutzaaa):

Pai daca nu are nimic de ascuns, ti-ar da parola si-ar fi sigur ca n-ai face nimic cu contul lui. Dar... Eu sincer nu cred ca iti ascunde ceva ci vrea doar sa ai incredere in el. Incearca sa vorbesti cu el despre problema asta cu Facebook-ul si vezi ce zice. Daca ti-ar ascunde ceva, cred ca ar trebui sa iti dai seama ca se comporta ciudat sau nu ca si de obicei.

| Ankutzaaa explică (pentru Lorena7712):

Se comporta normal, doar ca mie faza cu parolele mi-a pus semne de intrebare. Pur si simplu vreau sa nu mai intre asa des. O data sau de 2 ori pe saptamana e suficient. Nu crezi?

| Lorena7712 a răspuns (pentru Ankutzaaa):

Baietilor nu le place ca fetele sa le comande ce sa faca, si nici sa-i iei la intrebari ca si cum ar fi la interogatoriu, o stiu din experienta. Daca se comporta normal eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji.

| 0x11111051 a răspuns (pentru Ankutzaaa):

Despre chestia cu parole. Pentru ce tie sa te bagi in sufletul omului? Poate doreste sa stea singur. Nici mie nu mi-ar placea daca cineva m-ar controla ce fac eu pe vreo retea sociala. Facebook este cauza unui divort din 5. Daca ar dori sa ascunda ceva de tine, asta s-ar vedea; n-ar vorbi cu tine, nu ar mai fi interesat de tine, sau va fi posibil sa auzi "hai sa schimbam subiectul". Timpul si le va face pe toate, dar daca vei continua sa te bagi atit de adinc in sufletul lui, vei grabi, sau in cel mai rau caz - agrava situatia.

| sufletdeing3r a răspuns:

Eu unul imi impart contul de Facebook cu iubita, adica are acces la contul meu cand vrea pentru ca nu si-a facut cont. O las pe contul meu pentru ca am incredere in ea si ea in mine. Si niciodata nu imi va strica relatia Facebook-ul pentru ca nu-i dau importanta. Asa ca, oameni buni nu va lasati condusi de nu stiu ce conturi de pe internet pentru ca va faceti mult rau. Bafta in continuare cu iubitulwinking

| cristy1993 a răspuns:

Pentru a scapa de toate aceste probleme sterge-ti profilul de facbook si nu veti mai avea probleme!

| Gicoboy a răspuns:

Buna Anca din Cluj! Problema sa stii ca nu sta la el ca intra pe FB ci la voi. Probabil sunteti copii inca si parintii vostrii inca va coordoneaza unele miscari incat sa nu puteti petrece atat timp impreuna pe cat v-ati dori voi. Vreau sa spun ca timpul cat sta el pe FB ar putea sa ti-l acorde tie! Dar va ajunge baiatul sa se sature si daca iti acorda tie timpul pentru ca, din pacate, il sufoci. Din obsesia si gelozia ta vei ajunge intr-o zi sa il pierzi si el se va simti liber cand relatia va lua sfarsit. Totul e ok cat timp exista incredere intre voi si atunci nu ai ce banui, dar increderea se castiga. De ce nu ai incredere in el? Daca te iubeste si merita sa te aiba nu il sufoca! Cu cat ii iei mai mult aerul cu atat il pierzi mai repede! funda?

| Ankutzaaa explică (pentru Gicoboy):

Eu sunt un copil..insa el are 27 de ani. E destul de matur, doar ca cu mine se comporta ca un copil. Adica e si diferenta de varsta si lui ii place sa se mai considere inca un copil. Parintii sunt de acord, ne intalnim foarte des si petrecem mult timp impreuna(suntem vecini de bloc).
Stiu ca problema e la mine, sunt geloasa, posesiva, cu toate ca el nu imi da motive. Pur si simplu vreau sa ma vada doar pe mine si atat. Nu stiu cum sa ma explic..il iubesc mult si nu vreau sa il pierd. Eu constientizez ca sunt paranoica.dar nu stiu ce sa fac. Am vorbit cu el, si a spus ca nu face nimic rau..ca el pe mine ma iubeste, ca nu ii trebuie pe alta, ca e cuminte si sa am incredere in el.

| MeePinkGirl a răspuns:

Exista viata si fara facebook ^_^! Daca chiar nu poti trece peste "problema" asta, propune-i tipului sa va stergeti profilele de facebook!