| anonim_4396 a întrebat:

de curand am cunoscut o tipa foarte draguta si ok, as vrea sa ma indragostesc de ea.foarte mult.cum as putea? sunt foarte entuziasmat cand o vad dar parca nu simt eu ca sunt indragostit, ce ma sfatuiti? va multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Petrece mai mult timp cu ea happy dragostea în timp se formează nu peste noapte, e ca o plantă, pui sămânța și durează până crește și inflorește

8 răspunsuri:
| Ioana2518 a răspuns:

Pai daca esti foarte entuziasmat cand o vezi, inseamna ca esti indragostit de ea. Nu este un termen anume pentru a definii dragostea, nu ai de unde sa-ti dai seama cand si de unde vine, este ceva fluturatic. Dragostea se mainifesta la fiecare in parte diferit, nu te astepta sa fie ca in filme, cu fluturasi in stomac, si cu vise in care ochii sunt larg deschisiwinking :*

| Azµre a răspuns:

Să vorbești cu ea, să o scoți în oraș să petreci timpul cu ea așa te vei îndrăgosti de ea!

| TudorLauraMaria95 a răspuns (pentru Azµre):

Da,a venit la mine acasa a fost foarte ok si ne intelegem dar sunt speriat ca nu simt asa cum simteam odata. poate inima mea este speriata. laughing

| Azµre a răspuns (pentru TudorLauraMaria95):

Petrece mai mult timp cu ea happy dragostea în timp se formează nu peste noapte, e ca o plantă, pui sămânța și durează până crește și inflorește

| chazz a răspuns:

Este doar o atractie fizica, dragostea apare din senin.
Numai bine!
Asculta-ti creierul dar si inima!
p.s:-nu poti sa te indragostesti de o fiinta doar pentru ca vrei tu.
-la mine in liceu sunt peste 20 de "bunaciuni" dar de nici una nu m-am indragostit happy

| TudorLauraMaria95 a răspuns (pentru chazz):

Da..mersi... adevarat. sper sa ma indragostesc.va multumesc tuturor de raspunsuri! :*

| Rockafellas a răspuns:

Salut, incearca sa petreci timp cu ea si daca se potriveste standardelor tale, va veni si vremea cand te vei indragosti de ea.
P.s.: Intreab-o daca vrea sa petreceti putin timp de calitate impreuna si inainte sa iti raspunda ea ii spui, eu am timpul si tu ai calitatea, LOL rolling on the floor. Sunt putin obosit si am impresia ca sunt amuzant big grin. Bafta

| TudorLauraMaria95 a răspuns (pentru Rockafellas):

Mersi...am petrecut o zi impreuna, a fost foarte ok,

| TudorLauraMaria95 a răspuns:

Mersi! :*