| fddfddfdfdfg a întrebat:

Bună tuturor. Este o fată pe care o plac de mulți ani, încă din copilărie, dar această fată m-a dezamăgit foarte mult. La început, mă suna și îmi spunea să-i împrumut niște bani, îmi spunea că sunt un băiat bun, că nu merit o fată liberă...Aseară, în timp ce mă aflam cu ea și cu încă un amic în parc, într-un moment, au început să se sărute, dar zdravăn nu așa, pupici. Pe moment, îmi trecea prin gând să le trag un cuțit în inimă la amândoi, dar Dumnezeu a îngăduit ca eu să plec și să le zic *Vă las...*. Nici măcar nu bănuiam că între ei ar fi ceva. Eu nu sunt într-o relație cu ea și nici nu a fost vorba de sex între noi doi, dar nu știu de ce tot am impresia că ea este cea cu care vreau să-mi unesc destinul. Nu am avut suficient timp și nici ocazia să-i spun că o plac și că am plăcut-o dintotdeauna, dar faza e că niște prietene de-ale ei mi-au spus de mai multe ori că ea le-a zis lor că mă place dar are impresia că sunt oarecum ciudat și că nu poate să-și dea seama ce fel de persoană sunt eu (așa le-a zis ea prietenelor ei), deși am copilărit împreună și am fost primul care și-a făcut griji atunci când ea a pățit ceva rău. După ce am plecat de lângă ei, ea a strigat după mine, fugind spre mine, dar din ura ce o aveam în mine, i-am tras o palmă peste față și i-am zis *pleacă, târf-o*, pentru că eram nervos. Ea a insistat strigând după mine să vin înapoi, că nu a fost nimic serios. Am plecat acasă și am închis și telefonul și calculatorul. A doua zi, acel *prieten* de-al nostru, mi-a bătut la ușă, i-am deschis și l-am întrebat ce vrea, iar el mi-a răspuns că *Eu nu ți-cum greșit cu nimic, a fost ideea ei, pentru că ea m-a disperat să accept să fac asta în prezența ta ca ea să-ți vadă reacția, dar mă sună și mă dispreră că vrea să te vadă, să vorbească cu tine*. Și i-am zis că momentan mă simt rău și nu vreau să vorbesc cu nimeni și a plecat (tovarășul meu rival). Voi ce credeți că se întâmplă în tot *filmul* asta? Mă ia de prost? Vrea în continuare să profite de naivitatea mea? Poate voi ați mai trecut prin situații de genu și de asta vă cer ajutorul și vă rog să-mi dați un sfat.

5 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Chiar esti ciudat in puii mei. Atata timp cat nu exista o relatie intre voi, cu ce drept o invinovatesti pe ea ca se saruta sau si-o trage cu altcineva? Faptul ca o placi tu nu iti da nici un drept asupra ei.
Ce-i drept, nici ea nu pare pe treaba ei daca dupa ce i-ai facut faza cu "tarfo" si cu palma nu te-a trimis la dracu.

| Xelon a răspuns:

Fa tot ce poti sa o cuceresti, chiar va potriviti...

| TanteMarianne a răspuns:

Măă baiatule calmeaza-te.Nici nu o cunosti bine pe tipa, nici nu ai avut o relatie cu ea cum sa fie sufletul tau pereche?
eu zic daca e sa vorbesti cu ea si daca e sa aveti o relatie. Dupa mine v-ati potrivi, amandoi sunteti ciudati(nu doar tu).
no mult noroc.

| ShamelessQboy a răspuns:

Nu te supăra ca iti zic asta, dar se pare ca ai ceva probleme psihice asociate cu tulburare de comportament!
Cum poti sa faci asa o obsesie pentru o altă persoană? Nimeni nu-i proprietatea nimănui, si daca simti ceva pentru ea și esti bărbat, i-ti inima in dinți și poarta cu ea o discuție civilizată pe tema asta, nu mai visa de unul singur. Sau poate crezi ca cineva o sa iti ghicească gândurile?
Nu-i de mirare ca le-a zis prietenilor ei ca esti putin ciudat, deci efectiv te place dar se teme de tine, exact asta a vrut să vadă cum reactionezi, dacă ești violent si cat de departe poti merge cu comportamentul tau ciudat! Din ce ai facut tu, nu ai facut decat sa-i adancesti teama de tine.
Mergi la un doctor specialist fa niste ședințe de revizuire de mentalitate si comportament, altfel ma tem ca cineva va ajunge la cimitir si tu in pușcărie pentru mulți ani!

| fddfddfdfdfg explică:

Fata despre care v-am povestit este de altă naționalitate, nu știe limba română dar vorbesc cu ea în limba ei...