| Miriamm a întrebat:

Buna tuturor. In urma cu 3 ani am cunoscut un baiat mai mare decat mine cu 10 ani. Eu am 16 ani, el are 26. Am fost impreuna pana acum 2 luni dupa ce ne-am certat, iar in aceste 2 luni nu i-am mai raspuns deloc la insistentele lui. Insa, ieri m-am impacat cu el, dupa intalnirea de ieri, mi-am dat seama ca am o slabiciune pentru el. Dupa acea intalnire m-a facut sa ma gandesc si mai mult la el. Totusi mai mult decat ma gandeam inainte. Nu stiu ce sa fac....sa scap totusi de slabiciunea pe care o am pentru el. Credeti-ma ca nu pot sa stau fara el. A trecut doar o zi si simt ca a trecut un an. Va rog...ma puteti ajuta cu un sfat? Va rog mult. VA multumesc frumos. Ofer fundita. VA pup!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Omul are si inima dar si cap. Acum e timpul sa te folosesti de cap.

| Miriamm explică (pentru neutrino):

Adica? Ce vrei sa spui cu asta? Te rog sa fii mai explicit.

| Cristian_Ion_1995 a răspuns:

Buna.Si eu am 16 ani ce coincidenta oricum prea mult despre mine. Since acum 2 luni a luat o decizie mai mult ca buna excelenta cand te-ai despartit
de'iubitul' tau.Sa fim sincer el are 26 de ani el are o problema daca are drep iubita o pustoaica de 16 ani naiva si care nu este inca complet matura fara suparare.Ok am inteles il iubesti are muschi poate si masina etc si ca ai slabiciune fata de el dar incearca sa uiti respingei orice apel orice intalnire esti tanara fa-ti un iubit de varsta ta 16, 17, 18 ani daca reusesti asta nu o sa te mai gandesti la el. Daca n te lasa fai cunostiinta cu politia ca atunci sigur scapi de el.Parerea mea este sa te desparti de el, sa uiti totul si sa o ia de la inceput ce face el cu tine nu se poate numi iubire parerea mea. Scapa de el cat mai repede am o sora de 17 ani care are un iubit de 25 de ani cu care erea sa faca "dragoste' daca nu intram peste ei, isi batea joc de ea scapa de el cat mai repede pana nu ajungi si tu in situatia asta. Asta e o pare de amea daca vrei o aplici daca nu nu.***

Te PuP**love struckPa

| ColourDreams a răspuns:

Sinceră să fiu, este destul de mare. Cu toate astea, vârsta nu prea contează, adică poţi încălca orice regulă în dragoste. Însă mentalitatea ta este foarte diferită de a lui, te percepe ca pe un copil, poate. Trebuie să fi atentă să nu-i arăţi prea multe sentimente şi să nu-i dai prea mult nas, va profita cu siguranţă. Sper că te-am ajutat. Multă Baftă. Pupici! :*