| Roxx123 a întrebat:

BUna TPU!:*:*:*
Am o mica problema...sad
Va rog nu luati la misto...
Am un amic foarte dragut de care cred ca m-am indragostit!
Dar lui nu iiplace de mine decat ca si prietena, Desi se poarta cel mai frumos cu mine...
Ce sa fac sa ii placa si lui de mine?
Orice sfaturi!:*

6 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Ura in sfarsit am gasit ceva rar: o fata in friend zone.Pai poti sa faci doua lucruri il ignori sau il intrebi:Crezi ca noi putem trece mai departe de prietenie actuala si frumoasa care o avem acum? Daca iti spune ca nu vrea sa strice prietenia cu tine atunci te resemnezi si te retragi. Daca nu iesiti in club, beti si apoi mergi ori la tine, ori la el si o faceti. Daca va veti simti vinovati dimineata, inseamna ca atractia voastra creste si poti planui cum sa creasca relatia voastra in continuare.Succes.

| stark47 a răspuns:

Nu poti face nimic.nu poti sal "obligi"sa te placa.asta e ceva ce vine involuntar.insa poate el te place deja, de aceea se poarta dragut cu tine. vorbeste cu el, spune-i ce simti, poate si el simte la fel

| Roxx123 explică (pentru stark47):

:*:*Multumesc pentru raspuns.Macar cineva s-a abtinut sa vorbeasca frumoshappy

| kurtisnotdead a răspuns:

Poi vb cu el despre ce ii place lui, saaau sa stai numai cu el saaaaau sa...stai numai cu el asta e bine sa vb numai despre ce ii place lui sa te prefaci macar ca ai aceleasi gusturi (in fine nu chiar acelasi gusturi, macar majoritatea) sper ca te-am ajutat kiss

| LiiaX3 a răspuns:

Nu avem de ce sa te luam la misto`. Acum depinde de tine daca ii vei spune sau nu. Daca nu simte acelasi lucru` ramane`ti prietenii cum ati fost si pana atunci. Si nu poti comanda cuia de cine sa se indragosteasca, acum depinde si de firea fiecaruia. Dar eu as zice ca cel mai bun lucru ar fi sa ii spui`, daca tine si el te place ai noroc, dar daca nu`ii asa nu mai insista, incearca sa fii cum ati fost si pana sa ii spui`. Sper ca te-am ajutat si sper sa ai noroc. :*

| Georgescu_Adrian_Alin_1991 a răspuns:

Intreaba-l pur si simplu