| loolaa13 a întrebat:

Poimaine ma voi duce la ziua unui coleg de clasa. Eu il plac. A chemat din clasa noastra toti baietii ( pentru ca se inteleg foarte bine) si doar doua fete. Eu si inca o fata. Va mai chema niste prieteni de-ai lui din afara scolii. Vom fi doar 2 fete colo:-s. Vreau sa-i arat (nu sa-i spun) ca il plac. Indirect, dar sa fie totusi evident, clar...Cum sa fac? crying

P. S.: Nu dau funda decat la raspunsul serios si care-mi va fi de foloswinking!

9 răspunsuri:
| pinkflower a răspuns:

Si ce conteaza ca esti numai tu si inca o fata pe care o cunosti? Nu-i nimic. Poate te imprietenesti si cu celellalte persoane de la alta scoala. Si nu conteaza persoanel; e ca sa ii dovedesti ca il placi.

Cand dansati stai tot pe langa el, danseaza cu el si zii in timpul dansului "ce super e melodia " ca sa mai vb ceva cu el nu numai ca dansezi.

Cand mai faceti o pauza si va asezati pe canapea (scaun, pat ) stai tot langa el si intretine o discutie cu el despre orice este de ajuns incat sa-i atragi atentia. Intre timp du-te sa iti puni un pagar de suc si intreaba-l daca vrea si el si daca zice da atunci cand il aduci spune-i "poftim" foarte dragut si delicat cum sa-ti spun eu...

Cand vei pleca, dai un pupic pe obraz si spune-i "m-am distrat, a fost super la ziua ta.chiar mi-a placut, ne vedem maine... ceau!" si ii faci cu mana asa un pic.

Crede-ma, toata noaptea se va gandi la tine daca "oare ma place " sau "oare nu ma place " laughing... Iar a doua zi la scola vezi ce mai faci ca s aii atragi atentia, te duci pe la el p[rin clasa si il intrebi ce ore are si chesti trestiilaughing

Sper ca te-am ajutat. bafta si distractie palcuta :*

| ĄŇÐİ a răspuns:

Buna.Eu l-as chema sa vorbim intre patru ochi si sa-l saruti si din asta va reiesi sigur ca-l iubesti :Xwinking
Succes! :*

| paynehunter a răspuns:

Pai incearca sa fii cat mai zambitoare si stai pe langa el,dar nu in capu lui,nu incerca chestii din astea iesite din comun, baietii isi dau seama foarte repede daca o fata il place sau nu, la fel si invers

| Ella_6945 a răspuns:

Fi tu insuti.Comporta-te natural...si trebuie sa ii atragi atentia prin naturaletea ta.O sa te placa asa cum esti, dar acorda-i mai multa atentie ca sa isi dea seama ca tu simti ceva mai mult.Succes.

| OnlyMilkandHoney a răspuns:

Pai...mai bine spune-i in fata daca o faci indirect va crede ca doar te joci cu el.
Parerea mea.

| robert_6335 a răspuns:

Buna, pai daca a invitat app numai baieti poate v-a invitat pe tine si pe cealalta prietena ca tine la voi. Trebuia sa specifici si ce varsta aveti ca era mai usor... Daca vrei sa ii arati ca il placi vorbesti cu el despre ce aveti in comun, despre emisiunea de aseara vedeti voi. Dar un lucru important cand te duci la el sa nu uiti sa ii zici "LA MULTI ANI" si sa te uiti in ochii lui atunci si mai tot timpul ca sa inteleaga ca simti ceva pentru el

| Drag0s a răspuns:

Pinkflower. se vede ca e fata. ti-a dat sfatul tuturor sfaturilor. adica PROST.

Daca vrei sa ii atragi atentia comunica cu el. baga subiecte de discutie. si vb( subiectele sa fii TU familiarizata cu ele SI in COMUN cu el/ale lui).
Daca vrei sa-i arati ca-l placi. nu fa cum ti-a zis pinkflower. ca daca e un gen de baiat cu un anturaj mai tampit(intelegi ce vrei) o sa isi bata joc de tine. daca e mai mic de 16 ani - nu ii arata nimic, inghite in sec. in cateva ziel iti trece.
daca e mai mare de atat ar trebui sa aiba ceva minte. Fa la fel ca in cazul in care ai vea sa ii atragi atentia. insa aici e importatnt cum o faci. Trebuie sa faci mult KINO( atingeri, semne, flirteaza). Prin abstractie se nimereste sa fii fata in fata cu el. vb ceva. si acum u faci pasul : "mi-a intrat ceva in ochi. ajuta-ma! hai mai la lumina sa vezi ce e". in timpu asta tu il iei de mana. insa nu repezit. mai tandru. si mergeti la un geam. sau asa il poti lua undeva privat. acolo dupa ce se uita. ii spui "multumesc" si un pupic(cat mai aproape pe buze. NU PE BUZE!).
el atuncea o sa fie nedumerit. plecati din baie/sau unde ati fost. inapoi la masa sau cine stie unde stati voi thinking (pre putine informatii ai dat).
Cand se uita la tine aruncai numai o privire scurta. si daca stii sa faci cu ochiul. fa-i. o sa zambeasca. (nu crede ca te ia in batjocora). zambeste pentru ca incepe sa te placa. incepe sa dezvolte interes numai asupra ta. daca esti in club si dansezi. soptestei la ureche ce crezi tu ca i-ar trezi interesul asupra ta, de exemplu soptestei ca ai nevoie de el si ca vrei sa ii furi un sarut.
fii comunicativa CU TOTI DIN GRUP. nu numai cu el. astfel TU vei fi centrul lui de atentie.

Si cred cai ai un as deja in maneca. fatul ca te-a invitat numai pe tine si inca o prietena. inseamna ca deja stie ca il placi si s-ar putea si el sa te placa. insa incearca sa faci ce ti-am zis. si cred ca seara o sa se termine cu voi 2 impreuna. Sa speram. SUCCES!

Astept sa ne povestesti cum a fost! te rog eu mult!
scuze pinkflower. dar ce ai scris u acolo. ce ai sfatuit-o u. pentru mine cel putin mi se pare. cam bagacioasa. si nu as putea sa ma distrez deoarece ea ar sta in calea mea si a prietenilor mei. si sincer nu ai vrea sa se intampla asta. ar fi cea mai neagra bial pe care poti sa o ai.

Succes!

| VIRUSX a răspuns:

Fai si tu miscari sexy eu stiu chesti te dai asa pe langa el stai pe langa el mai mult chesti din astea

| Andreiskater a răspuns:

Buna! Cel mai frumos ar fi sa-i strecori un biletel in CADOU si sa-i marturisesti!
Ori stai numai pe langa el si poarta-te frumos! Daca e destept o sa-si dea seama! Daca nu, jucati si voi adevar si provocare si provoaca-l sa te sarute! Sau daca nu, ia-l intr-un colt si spune-i ce simti!
Sper ca te-a ajutat!
Daca da da-mi funda! XD