| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor:*
Si iarasi eu happy Am la voi o intrebare poate foarte ciudata pentru unii,dar vreau sa va rog frumos ca sa imi dati raspunsuri,sfaturi cit mai folositoare, imi trebuie numaidecit happy
Deci fac un rezumat: Imi place de un baiat, lui posibil tot ii place de mine, este baptist, ambii avem 14 ani, ne-am cunoscut la baschet, m-a servit cu bomboane, mi-a cerut numarul meu de telefon, am mai vorbit la scoala si cam atit.(asta tot cam in vreo' 1 saptamana). Acum suntem in vacanta,el stie nr meu. La mine a fost telefonul stricat si de aia ieri l-am dus la reparatie, a fost necesar sa il las acolo(asta a fost ieri). Tot ieri m-am pus cartela intr-un alt telefon(tot numarul cela era,pe care el il stia), eu prima i-am scris sms cu "salut,cf?",mi-a raspuns,am mai vorbit noi un pic prin sms,si la urma mi s-au terminat banii de pe cont, nu am mai putut scrie, nici nu m-a sunat inapoi, nimic mai mult..Nici pina azi nu m-a sunat.sad
Nu stiu ce sa fac mai departe, poate nu ma mai simpatizeazasad, sincer nu stiu ce sa fac mai departe..De luni o sa ne ducem la scoala,nu stiu cum sa ma comport cu el deja, poate nu il mai interesez sadsau poate nu vrea sa ma grabesc, nu stiu ce sa fac.
Puteti sa ma ajutati va rog frumoos cu sfaturii concrete happy
Fundaaa si voturi pentru cel mai buun raspuns happy

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Iti inteleg nerabdarea, momentan nu ai altceva de facut decat sa astepti sa te reintalnesti cu el.Ma intreb totusi de ce nu-ti cumperi o cartela, cea mai ieftina in telefonul care iti functioneaza si sa-l intrebi daca a patit ceva. Poti sa-i dai impresia ca l-ai cautat din plictiseala ca sa nu pari a fi disperata si in functie de raspuns sa procedezi ca atare.

| neutrino a răspuns:

Nu vrea sa te grabesti, vrea sa te pastreze proaspata si frumoasa.

| infinityskylines a răspuns (pentru neutrino):

Hmmm,proaspata si frumoasahappy
Posibil, nu stiu ce sa mai cred, mie mi se pare ca daca nu m-a sunat inapoi, si de fiecare data cind eu l-am sunat(de 2 ori) nu m-a sunat inapoi si nici nu mi-a raspunssad

| neutrino a răspuns (pentru infinityskylines):

El te doreste pentru viitor, atunci cand va fi capabil pentru a avea o relatie.

| infinityskylines a răspuns (pentru neutrino):

Imi placi cum gindesti, mi-a face placere sa mai vorbesc cu tine pe tema asta, ai fi de acord? happy

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu-ti raspunde, inseamna ca nu te iubeste si nu-l mai intereseaza persoana ta.

| infinityskylines a răspuns (pentru Emilian65):

Poate nu putea atunci, lasa ca o sa treca asta, oricum multumesc happy

| SkyPilot a răspuns:

Mergi la el cand il vezi si spune-i ca ai avut probleme cu telefonul si nu l-ai mai putut suna, si ca iti pare rau. Daca te place, nu ii trece asa de repede happy

| DroGhys a răspuns:

Pai cel mai bine este sa mentii legatura cu el, daca te place la un moment dat tot iti va da de inteles sau trebuie tu sa iti dai seama. Poate este timid. Daca tu nu esti timida ai putea sa ii dai tu de inteles ca iti place de el si sa astepti sa vezi ce reactie are sau sa ii spui niste lucruri din viata ta, ori lucruri frumoase ( un compliment ceva), vezi cum reactioneaza si iti dai singura seama. Daca nu... si nu esti timida ai putea sa ii spui chiar tu ca iti este drag sau iti place de el. Il mai poti invita si la un suc sau o plimbare. Altceva nu stiu ce ai putea incerca. Mult noroc!

| infinityskylines a răspuns:

Adica eu l-am suat prima de vreo 2 ori, si el nici nu m-a telefonat inapoi, pina azi nu m-a sunt..sa mai am rabdare? sad
Este posibil sa nu ma mai simpatizeze, daca nu ma suna?sad