| SupradozaDeVise97 a întrebat:

Totul a inceput anul trecut cand l-am cunoscut la telefon pe cel mai bun prieten(G) al fostului meu iubit (A), la inceput nu vorbeam cu el. dar apoi. vorbeam ore in sir. nopti pierdute la tel. nici eu nu stiu ce.dar vorbeam. ne simteam atrasi desi nu ne vazusem niciodata nici poza nimic. Intr-un final m-am despartit de A el devenind cel mai bun prieten al meu, si la scurt timp am stat cu G. am stat cu el vreo 3 luni. si apoi ne-am despartit ramand prieteni. G credea ca A inca ma mai place. sau ca se va certa cu el daca afla ca a fost prietenul meu, i-am respectat decizia si ne-am despartit. La scurt timp a aflat si A si foarte mult timp a incercat sa ne "combine" dar nimic, pana la ziua mea (12.04)cand au fost invitati si G si A. ne-am comportat ca amicii. G facandu-si o relatie dupa ce ne-am despartit si in noiembrie 2012 facand un an cu respectiva. Dar a doua zi m-a sunat si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el ca s-a despartit de prietena pentru ca tot pe mine ma place. si numai poate sa stea asa ..am acceptat. apoi o perioada buna de timp nu am mai vorbit deloc thinking si pe 31 l-am cunoscut pe C. un baiat simplu. de la tara dar e la liceu in oras. un baiat cuminte linistit. ok. se comporta frumos. am hotarat sa fiu cu el. mai ales ca de G numai stiam nimic. si a 2 a zi pe 1 am fost la padure la gratar cu prietenii. si in acelasi loc era si G. la inceput eram distanti nici macar nu ne priveam pana a venit la mine si am stat jos. am discutat. m-a intrebat daca sunt suparata ceva. sa nu uit ca ma iubeste si m-a sarutat. a fost ceva. super. nu am cuvinte. apoi nu exagerez de aproape 3 ore am stat numai in bratele lui nemiscati. pur si simplu nu ne saturam unul de altu' sa ne privim sa ne sarutam. A trecut si ziua asta. iar n-am mai vorbit. Am continuat sa ma vad cu C. si azi ma suna G sa ma duc in parc. dar nu puteam ca am grija de nepotel si nu ar fi fost corect fata de C, ma simt groaznic. dar nu stiu ce sa fac. C e un baiat cuminte. si posibil sa tina la mine dar nu ma simt atrasa de el. nu stiu thinking nu e chimia aia. si G. cand vine vorba de el e cu totu' alceva..sunt bulversata. plus ca C mereu cand iese afara imi zice: vezi ca nu vorbesc cu fetele sau ceva. si nici nu-i impun sau nu-l intreb ce face. ca doar plecam pe incredere. Cu chestia asta imi da de banuit ca-mi ascunde ceva. thinking nu stiu. dati-mi un sfat. o parere ceva. Multumesc anticipat! Weekend placut in continuare!

17 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna,eu as zice ca "C" este potrivit pentru tine! Daca G era serios privind relatia cu repsectiva(iti dai seamaca 1an emult, nu o parasea pentru tine).Si daca el tinea la tine, se interesa ce faci, cum temai simti nu telasa zile fara sa te contacteze.C te respecta, alege-l pe el!

| PsyhoWoman a răspuns:

Esti un dobitoc! si tu ai pus intrebari cand ai avut nevoie de ajutor! oricum ai raport happy

| PsyhoWoman a răspuns:

Cat despre tina scumpa mea nu stiu as zice sa nu te prea arungi dupa G daca nu se intereseaza de tine numai cand va vedeti in rest nu te cauta nu-i placi in sensul ala si cine stie cu cine o mai arde el. C pare un baiat sincer si crede-ma prin faptul c anul merge sa vb cu fete[adica te avertiseaza] e sincer...iti spun sigur..nu vrea sa-l parasesti tocmai pentru ca e de la tara adica conditia voastra sociala pare baiat bun dupa descrierea ta un astfel de baiat iti trebuie. eu asa zic happy. bafta!

| PsyhoWoman a răspuns (pentru PsyhoWoman):

Alungi * tine* ca nu * avertizeaza*

| SupradozaDeVise97 explică (pentru PsyhoWoman):

Da tocmai asta e ca nu-l alung ca e de la tara. pe mine nu ma intereseaza ca n-are masina sau chestii gen. :-s dar nu stiu ce sa fac.

| PsyhoWoman a răspuns:

Eu nu rapsund la "misto" care apropo nu este un cuvant corect romanesc] laughing sunt pe acest site s aajut la ce ma pricep si sa dau sfaturi ai de 4 "reporteaza" daca nu-ti inchide contul pentru 1 saptamana macar eu ma impusc happy

| RedRoses a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te desparti de C si sa fi mai apropiata de G. Gandeste-te ca dragoste cu sila nu se poate! Daca tu il iubesti si te iubeste ( G ) fi cu el... Nu pierde o asa sansa pentru ca iti va parea rau apoi:X..BAFTA

| amdafa a răspuns:

Eu nu am prea inteles! dc nu ai mai vorbit cu G o perioada buna de timp? si dupa va intalniti intr-o zi si totul e ok? mie nu mi se pare normal.
+ca dupa acea zi iar nu ati mai vb o perioada buna de tip.nu stiu ce se intampla dar nu imi prea inspira incredere G asta,cred ca mai are o prietena, urmarestel intr-o zi si vezi cu cine se mai intalneste. daca consideri ca nu te inseala, ramai impreuna cu el, ca din cate am citit mai sus iti place mult de el. si se pare ca C incepe sa faca o pasiune pentru tine.dar tie nu iti place de el, cred ca tie iti place de fapt cum arata C, nu cred ca esti atrasa deloc de el.inima ta il cere pe G, ti-am spus verifica-l pe G, daca te asiguri ca te inseala despartete de el si combinate cu C, dar daca iti demonstreaza ca nu te inseala ramai cu el! tine-ma la curent si zi-mi ce se mai intampla!

| SupradozaDeVise97 explică (pentru amdafa):

Nu am vorbit. pentru ca suntem in retele diferite si cand il sunam eu. imi zicea ca e afara. si ii ziceam bine te las nu te deranjez. si el imi inchidea thinking o sa te tin la curent!

| amdafa a răspuns (pentru SupradozaDeVise97):

Pai atunci eu zic ca nu trebuie sa il mai bagi in seama pe G, dai papucii pentru ca nu are timp de tine si iti inchide telefonul in nas, asta nu e frumos. combinate cu C

| SupradozaDeVise97 explică (pentru amdafa):

Cum? laughing ma simt asa prost fata de G. ma gandeam sa-i dau un sms. da nu stiu ce sa ii zic :-s

| amdafa a răspuns (pentru SupradozaDeVise97):

Dc te simti prost fata de el?

| SupradozaDeVise97 explică (pentru amdafa):

Am renuntat de saptamana trecuta la G. problema e ca cu C numai ma inteleg. o problema e undeva si nu stiu unde. am incercat sa discut. dar subiectele lui de discutie ma lasa rece. trece de la un lucru la altul de ex ieri vorbeam sa iesim prin parc. si dupa sa-mi zica ca vezi doamne are admiratoare ca il tot zapaceste una sa stea cu el (nu e prima data cand imi zice. ) si dupa sa sara la chestia ca a fost la una acasa. si ca ea parea fata cuminte bla bla bla. am impresia ca bate apropouri. si nu stiu cum sa-i zic sa luam o mica pauza. deci. help! :-s

| amdafa a răspuns (pentru SupradozaDeVise97):

Bine ca te-ai despartit de G.dar tu te-ai combinat cu C sau iesiti doar asa ca prieteni?

| SupradozaDeVise97 explică (pentru amdafa):

Am ramas prieteni. acum alta e problema laughing

| amdafa a răspuns (pentru SupradozaDeVise97):

Care?

| amdafa a răspuns (pentru SupradozaDeVise97):

Care? :p