| shurubeluuuu a întrebat:

Bună tuturor!
Vineri am făcut sex neprotejat cu "prietena"! Am ejaculat afara, iar după aprox. 10 minute am continuat, la fel, neprotejat! A fost a5a zi dupa menstruație! E posibil să rămână însărcinată? Mulțumesc!

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari, taman in perioada fertila ati facut sex neprotejat!
Chiar daca ai ejaculat afara, faptul ca ati continuat sa facetis ex cand a ramas sperma neejaculata pe teava, dupa prima partida, s-a scurs cu siguranta in vagin, taman la fix sa o puna de-o sarcina.

| shurubeluuuu explică (pentru Violleta2022):

A 5-a zi de după menstruație e perioada fertilă? :/

| Violleta2022 a răspuns (pentru shurubeluuuu):

Daca ciclul tine 3-5 zile si dupa alte 5 zile de la terminarea lui, cate zile sunt?

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca nimeni nu detine puteri paranormale incat sa stie cate zile a tinut menstruatia prietenei tale si nici in a cata zi a ciclului menstrual a avut loc sexul mentionat, NU ti se poate oferi un raspuns. Pentru a se putea formula un RASPUNS care sa fie catusi de cat, unul chiar si partial exact, precis sau corect, deci sa nu reprezinte doar niste simple pareri sau presupuneri subiective, ar fi trebuit sa prezinti urmatoarele date/informatii si anume : 1. ) ziua/data de incepere a menstruatiei, 2 data/ziua in care a fost intretinut respectivul contact sexual, 3. caracteristica CICLULUI menstrual de a fi REGULAT sau NEREGULAT, 4.) care este numarul de zile/lungimea ciclului, 5. ) data la care este preconizata inceperea urmatoarei menstruatii. Numai stiind aceste date se poate efectua o analiza corecta si PRECISA a situatiei reale, fiindca al 2-lea act sexual a reprezentat de fapt un sex neprotejat cu ejacularea involuntara a spermei IN vagin. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ceva, ceva, „șanse" ar putea fi. E greu de formulat un răspuns corect, dacă nu se cunoaște data DEBUTULUI menstruației, lungimea ciclului menstrual și faptul dacă e sau nu regulat.

| Emilian65 a răspuns:

Fiind in a 5-a zi dupa menstruatie, nu sunt riscuri de sarcina.

| sofisis a răspuns:

Risc este, da.

| kandaraki a răspuns:

Da, felicitari, vei fi tatic!

| shurubeluuuu explică (pentru kandaraki):

Crede-mă că nu-mi arde de glume și de felicitări!

| kandaraki a răspuns (pentru shurubeluuuu):

Trebuia sa te gandesti la asta inainte de a face sex si sa te protejezi.
Nu faci sex neprotejat daca nu esti in o relatie normala, de ceva timp, avand incredere unul in celalalt si constienti la urmari.
Esti mic si nu te poti controla, nu ai experienta sexuala.
Asa ca felicitari!

| OMFGConrad a răspuns:

Șansele ca ea să fi rămas însărcinată sunt undeva la 1-3%, adică foarte mici, pentru că actul sexual s-a desfășurat în a 5-a zi după menstruație. Perioadă infertilă. Data viitoare s-ar putea să nu mai fii așa de norocos. Pune-i o șaibă șurubelului pentru o mai bună fixare data viitoare cu "prietena"...

| shurubeluuuu explică (pentru OMFGConrad):

Îți mulțumesc tare mult! Am avut și prezervativ, dar nu l-am folosit, de ce oare, nu știu! E învățătură! Totuși, un test de sarcină când? Să mă conving 100%!

| OMFGConrad a răspuns (pentru shurubeluuuu):

Testul de sarcină este indicat să-l faceți la 21 de zile de la contact, adică pe 12 octombrie. Baftă!

| Livelord a răspuns:

Bineinteles ca exista sanse, insa nu sunt foarte mari, intr-adevar.
Inainte sa-ti infingi 'shurubeluuuu' nu te-ai gandit la asta?

| shurubeluuuu explică (pentru Livelord):

Am avut și prezervativ însă nu l-am folosit... sad my bad

| Livelord a răspuns (pentru shurubeluuuu):

Sunt constient ca e mai bine fara prezervativ, insa trebuie sa ai anumite cunostinte atunci cand vei putea face lucrul asta; in special atunci cand iti vei putea raspunde singur la toate intrebarile acestea.
By the way, nici atunci nu este indicat, fiind un risc mai mare, pe langa zecile de boli care exista.

| Vassii a răspuns:

Sa-i spui sa ia anticoncepționale