| Andreea_Andree_1997_1Nxh a întrebat:

va mai deranjez cu o intrebare de a mea. am 17 ani si am facut dragoste cu iubitul meu ieri neprotejat adica penetrarea a avut loc de max 5 ori pentru a vedea cum e senzatia piele pe piele. nu el si-a dorit, ci eu si nu am nevoie de jignirile voastre. Asa, a penetrat-o odata, a scos-o dupa iar etc. dar doar pe jumatate si avea acel lichid preejeculator si ma gandesc daca pot ramane insarcinata de la lichid. El si-a mai dat drumul cu 2 zile inainte, a facut si baie a si urinat etc. Iar eu dupa ce am terminat de facut dragoste am fost si am urinat. Dar precizez ca nu a ejaculat in mine, ci afara prin ****. Eu nu am ciclu regulat si nu stiu cand sunt in perioada fertila. Ciclul luna trecuta mi-a venit undeva pe 21 iar luna asta trebuie sa imi vina mai devreme. Va rog sa ma ajutati daca pot ramane insarcinata doar din lichid. dau funda, nu va obositi sa jigniți.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Un raspuns sigur, precis, concret nu se poate oferi intr-un asemenea caz. Fiindca ciclu tau menstrual in momentul actual este in a 15 zi deci intr-o posibila perioada apropiata de momentul ovulatiei si de perioada fertila pot complica situatia. Depinde ce experienta lui si decapavitatea de a-si coordona, controla si retine ejacularea incat sa nu scacape nici o picatura de speerma in timpul penetrarilor. Insa probabilitatea aparitiei unei sarcini in astfel de cazuri, este foarte mica, dar cu toate acestea nu se poate elimina complet. Multa sanatate!

27 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti ramane insarcinata, daca erai in perioada fertila.
Daca ne luam dupa un ciclu normal si regulat, tu ai fii acum in perioada fertila...deci, sanse de sarcian sunt destul de mari, chiar daca nu a ejaculat in tine.

In cazul au, cu un ciclu neregulat, un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la contactul sexual!
Orice test facut inainte de acets termen, va arata negativ si va fi eronot.

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru Violleta2022):

Si daca fac un test de sarcina dupa 21 de zile si doamne fereste imi arata ca sunt insarcinata cum pot opri asta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea_Andree_1997_1Nxh):

Daca testul arata ca esti insarcinata, atunci nu prea-i nimci d efacut, ca sexul l-ai facut cu buna stiinta neprotejat, deci, ti-ai luat un risc in deplinatatea cunostinteleor si raspudnerea integrala.
Dar, in situatia cand esti insarcinata ai 2 optiuni:
- faci copilasul
- ori faci avort

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu mai speria fata degeaba, nu va rămâne însărcinată de la acel lichid.Sarcina se va produce numai dacă partenerul ei va ejacula înauntru.

| Violleta2022 a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Inseamna ca habar nu ai de cum se poate ramane insarcinata in perioada fertila, fara ejaculare, dar dupa mai multe partide consecutive de sex, cand raman pe "teava" spermatozoizi de la partida de sex precedenta, care se scurg in vaginul fetei, in primele secunde cand este introdus penisul in vaginul fete.

Dar, daca nu ai cunostinte complete despre asta, incerca sa nu mai raspunzi.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Se pare ca d-na Jullianna ti-a oferit o lectie si te-a cam lasat si fara replica. "Dar, daca nu ai cunostinte complete despre asta, incerca sa nu mai raspunzi." Acelasi raspuns ti-l transmit si eu; citeste, studiaza, informeaza-te INVATA inainte de a mai oferi raspunsuri intr-un domeniu care te depaseste fiindca iti lipsesc informatiile corecte.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc de sfat!
Vă sfătuiesc pe ambii, ca pe viitor să faceți sex mai des și să experimentați cât mai multe, ca să nu mai umpleți capul unor adolescenți cu prostii teoretice.Baftă multă!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Iar eu te sfatuiesc PARINTESTE sa nu mai dai raspunsuri intr-un domeniu in care iti lipsesc cunostintele medicale exacte certe si corecte. Te inseli amarnic daca te consideri capabil sa oferi raspunsuri medicale certe, exacte, corecte doar pe baza ""culturii generale"" intr-un domeniu care necesita foarta multa scoala, experienta si practica medicala efectiva NU se admit asemenea raspunsuri oferite de toti ageamii care peste noapte se considera...medici. Copile, esti de-a dreptul comic si hilar. rolling on the floor NO COMMENT laughing

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu poti fi gravida.

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru Emilian65):

Nu a ejaculat. Si sunt multe pareri diferite ca ba pot ramane ba nu pot. Nu stiu ce sa cred.

| Porcusorul a răspuns (pentru Andreea_Andree_1997_1Nxh):

Trebuie sa tragem niste concluzii pentru a inlatura dubiile. Daca el n-a ejaculat, atunci nu poti fi insarcinata. Daca e vorba de lichid preejeculator din primul act sexual executat in ultimele ore, atunci nu poti fi insarcinata indiferent de cantitatea pe care a produs-o (unii barbati pot sa produca o cantitate insemnata din acel lichid, lucru ce ajuta la lubrifiere). Poti fi insarcinata doar in cazul ejacularii directe in vagin, iar ca o raritate in cazul repetarii actului si contaminarii lichidului cu spermatozoizi viabili ramasi. Daca in viitor se va intampla sa ramai insarcinata fara sa doresti, exceptand nasterea copilului, solutiile sunt avorturile chimice si avorturile clasice. Cele chimice sunt solutii mai elegante decat cele clasice, cu riscuri reduse si se pot efectua pana la 8 saptamani de sarcina, acasa, dupa un tratament medicamentos stabilit de un specialist. Indiferent de situatie, trebuie sa intelegi ca avortul nu este o metoda contraceptiva, ci este o solutie pentru o situatie exeptionala. Sper sa nu treci vreodata prin situatia de a alege o asemenea solutie. Ca recomandari, test de sarcina fara niciun stres si nu mai lua decizii riscante daca stii ca realizarea tarzie a riscurilor te afecteaza psihic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea_Andree_1997_1Nxh):

Draga mea, atat timp cat el nu a ejaculat in tine NU POTI RAMNAE insarcinata. Lichidul preejaculator NU CONTINE spermatozoizi.
Fa-ti un test de sarcina si vezi daca chiar esti asa de panicata.
Si nu conteaza ca nu a mai ejaculat de doua zile, sperma de formaza in 2-4 ore, teoretic.

| Eduard196 a răspuns:

Si, cum a fost piele pe piele?

| Deny_Denis_2001 a răspuns (pentru Eduard196):

Dece te-ai gasit sa comentezi?,fata a scris destul de clar,sa evitati aceste pareri?,chiar n-ai facut sex niciodata?,Vede-ti de treaba ta, si nu te mai implica degeaba, TPU este facut pentru intrebari, si raspunsuri in ce-l mai scurt timp, nu pentru JIGNIRI!

| deeeaqq a răspuns (pentru Deny_Denis_2001):

Spune-ne şi nouă cum e să faci sex, chiar suntem curioşi
Aştept răspunsul în scurt timp, dacă tot spuneai că site-ul e făcut pentru asta.

| Deny_Denis_2001 a răspuns (pentru deeeaqq):

Buna?,am comentat pentru Acel Individ,care a luat-o la misto
Si tu,ce intrebare,nu cred ca esti minora?,ca sa stii,iti poti intreba parinti/prieteni,nu pe mine...
Dar daca tot esti curioasa
Pentru noi barbati, este Relaxant, cu foarte multe Senzatii, si Placut
Pentru voi femeile, nu stiu...

| Eduard196 a răspuns (pentru Deny_Denis_2001):

Cu ce am jignit-o ba asta? Daca o deranjeaza sa imi spuna ea nu sa comentezi tu. Eu am vrut sa aflu parerea ei cu ocazia asta. Nu parerea ta

| Deny_Denis_2001 a răspuns (pentru Eduard196):

Si, cum a fost piele pe piele?
Nu este jignire, este aroganta...Ea a intrebat serios...
TOpic Off, ca ne luam ban daca mai raspundem mult.

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru Deny_Denis_2001):

Iti multumesc foarte mult.

| deeeaqq a răspuns (pentru Deny_Denis_2001):

Tu nu eşti minor, dragă?

| Porcusorul a răspuns:

Parerile sunt impartite, unii spun ca lichidul preejeculator contine spermatozoizi viabili avand in vedere sarcinile nedorite provenite din coitus intrerruptus. Pe de alta parte, studiile medicale arata ca acel lichid nu contine deloc spermatozoizi, fiind produs exclusiv in prostata, iar sarcinile nedorite sunt din cauza repetarii actului sexual si contaminarea lichidului cu spermatozoizii ramasi pe tract in urma primului act. Astfel, daca nu cumva asta s-a intamplat la o repetare, atunci sansele de sarcina sunt zero.

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru Porcusorul):

Pai nu s-a intamplat asta. El a ejaculat ultima oara cu 2 zile inainte de asta. Deci sansele sa fi ramas insarcinata cu lichid sunt 0?

| T2LS a răspuns:

Cel mai probabil, nu vei rămâne însărcinată în acest caz, dar nu se poate elimina posibilitatea. Data viitoare folosește prezervativ și gândește-te mai mult la acțiunile tale.

| Andreea0512 a răspuns:

Din câte știu, șansele de a rămâne însărcinată de la lichid sunt foarte mici, ba chiar imposibile, deoarece este dovedit științific că acel lichid nu conține spermă. Îți sugerez să faci un test de sarcină peste 2-3 săptămâni, pentru liniștea sufletului tău. O seară bună big grin

Răspuns utilizator avertizat