| Miriamm a întrebat:

BUna! Va rog din tot sufletul sa ma ajutati pentru ca sunt foarte speriata. Acum 1 ora, m-am intalnit cu un baiat si"ne-am jucat" putin si el a bagat degetul in vagin, eu fiind virgina. Cand am venit acasa, am vazut o pata de sange mica pe chiloti. Ce sa fac? M-a dezvirginat complet cu un singur deget? Este posibil ca la un contact sexual adevarat sa nu-mi mai curga sange? Mentionez faptul ca atunci cand mi-a bagat degetul, m-a durut si l-am scos repede. Va rog sa ma ajutati, sunt foarte speriata. Am facut cea mai mare prostie din viata mea. Ce sa fac? Va rog...
P.S. Am 17 ani.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Masturbarea de catre partener este contact sexual, deci nu mai esti virgina. probabil ti-a rupt si himenul, macar partial. Este posibil si cu un singur deget. probabil la urmatorul contact sexual nu vei mai sangera. Nu mai ai motive sa fii speriata, esti femeie acum. Nu uita de ginecolog in prima luna si asuma-ti rolul de femeie.

Răspuns utilizator avertizat
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

Cel mai probabil, în momentul în care a introdus degetul, s-a RUPT himenul ( parţial sau total ) - de acolo şi durerea, respectiv pata de sânge.

Probabil că nu te-a dezvirginat "complet" ( fizic vorbind, probabil că himenul s-a rupt doar parţial ).

Totuşi, e posibil ca la un contact sexual "normal" să NU mai curgă sânge.

Nu prea mai ai ce face - doar să te resemnezi!

Toate cele bune.

| sensualus a răspuns:

Da baiatu ala mai are minte?! sau macar tu, virgina sa-l lesi sa-ti bage degetul...Sexul este metoda sexuala normala de deflorare. Dar evident se poate intampla cu orice.

Răspuns utilizator avertizat
| Delenaaa95 a răspuns:

Himenul nu tine de varsta ta, poti sa ai 17 ani sau 27. Cel mai probabil, din punct de vedere fizic nu mai esti virgina.Himenul tau sgur nu mai e intact.