| ScapaMaDeEa a întrebat:

Va rog frumos, ajutati-ma sunt disperata nu stiu ce naiba e cu mine! crying
Iubitul meu a plecat in strainatate pentru aprox. o luna de zile. Vom pastra legatura, vorbim cam 5-10 minute pe zi! A mai fost plecat tot o luna de zile si nu m-am consumat chiar asa mult, insa acum plang intr-una ma gandesc non-stop la el, i-am promis ca n-o sa plang dar imi e foarte foarte dor de el nu stiu ce sa fac sa nu ma mai gandesc... Ajutati-ma va rog, deja ma doare si capul nu inteleg ce e cu mine! sad

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Linisteste-te pentru ca nu te a parasit, se va intoarce peste o luna, tot al tau este

| Ea12345 a răspuns:

Daca a mai fost plecat si s-a intors neschimbat nu are rost sa te consumi atat de aceasta data! Este iubitul tau, stii bine ca te iubeste, ca nu va face nimic care sa te supere acolo. plus ca o luna va trece chiar repede. Incearca sa iesi cu alti prieteni de-ai tai, sa te gandesti si la altceva. Stai linistita, nu s-a terminat lumea. Daca e sa fiti impreuna si sa va iubiti, veti ramane impreuna oricat ar pleca. Gandeste logic, ce ai fi facut daca pleca pentru un an sau doi? Fii pozitiva!

Multa bafta!

| Anonimfarmerama a răspuns:

Esti indragostita

| BackAgain a răspuns:

Poate ai avut o perioada mai grea sau ai vazut mai multe cupluri plimbandu-se si ti s-a facut mai dor de el. Incearca sa-ti ocupi timpul cu ceva, gaseste un hobby, pana se intoarce. Astfel nu te vei gandi atat de mult la el si nu iti va veni sa plangi la fel de des. Sper ca te-am ajutat!

| roxiada a răspuns:

Ce pot sa-ti zic decat sa astepti cum si eu astept sa vad ce se mai alege de relatia mea, poate pana la urma va fi ok!

| Jean_Tata_1984 a răspuns:

Daca nu ti-a dat motive de ingrijorare nu vad rostul.Inteleg ca iti e foarte dor de el dar nu trebuie sa plangi pentru ca nu te ajuta nici pe tine si nici pe el ii creezi o situatie de neliniste si nu este cazul! Discuta mai mult cu familia si cu prietenii iar cand discutati voi 2 la telefon aduceti-va aminte de lucrurile frumoase petrecute nu te apuca sa plangi sau sa-i povestesti cat plangi tu pe zi ca nu va ajuta la nimic mai rau va faceti!