| anamaria9231 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 7 luni de zile, iar dragostea noastra a fost foarte intensa, si vreau sa cred ca si acum e la fel. Doar ca el din luna ianuarie a plecat in strainatate. Vorbim foarte des, toata ziua vorbim prin mesaje, seara vorbim pe mess, este ca si cum ar fi in tara. Pentru noi distanta nu a fost o problema, insa de o saptamana nu stiu ce se intampla cu noi. Nu mai inteleg nimic. Ne certam din orice prostie, dar in timp ce ne certam ne spunem ca ne iubim enorm si stim amandoi ca daca ne-am desparti, am suferi foarte mult. Am nevoie foarte mare de un sfat. Ce sa fac ca sa fie totul bine? Cum sa readuc relatia la normal? Va rog frumos sa ma ajutati. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| St3fU a răspuns:

Pai faptul ca va certati inseamna ca inca va mai pasa unul de celalat. Abia in momentul in care o sa te ignore sau n'o sa te caute sau o sa-ti zica des ca e ocupat si nu are timp de vorba iti poti face griji, pentru ca atunci l'ai pierdut definitiv. Astea is certuri intre indragostitiwinking

| anamaria9231 explică (pentru St3fU):

Dar aceste certuri ne fac foarte rau, tinand cont de faptul ca noi nu suntem obisnuiti cu ele. Ne intelegeam minunat, dar acum zicem ca,, de maine vreau sa avem parte de un nou inceput'', dimineata e totul ok, dar pe timpul zilei mereu apare cate ceva...

| St3fU a răspuns (pentru anamaria9231):

Pai va certati din cauza lui sau a ta? Adica cine incepe cearta?

| anamaria9231 explică (pentru St3fU):

Si eu, si el... chiar nu stiu de ce.

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cineva trebuie sa aplaneze certurile si poti fi chiar tu aceea! Se intampla si din prea multa dragoste dar fii cea care mediezi si atenuezi conflictele.Asta nu inseamna ca trebuie sa accepti orice dar tonul, modul de a pune problema fac diferenta!

| anamaria9231 explică (pentru fabiola):

Fiecare incercam sa fie bine, dar ceva nu merge sad

| telluno a răspuns:

E nevoie de multa dragoste, incredere si multa rabdare. E greu atunci cand il stii departe, dar daca va iubiti mult treceti si peste asta.
Succes

| anamaria9231 explică (pentru telluno):

Multumesc pentru incurajare