| anonim_4396 a întrebat:

va rog mult sa va atirnati serios, posibil sa fiu insarcinata. Imi intirzie ciclu cu 2 zile tot cu azi, poate nu ar trebuie sa-mi fac griji ma rog poate e vreo dereglare de hormoni sau poate stersu ceva de genu insa imi fac griji. Am dureri de sini, de burta. Am cautat mult pe net sa vad vreo diferenta care mi-ar da de inteles ca da sunt ori nu. Am si niste scurgeri albe si ma simt mereu uda parca asta de vreo 3 zile. Am dureri de sini nu mi sa marit pur si simplu au devenit mai sensibili, ieri si azi am avut dureri de burta. In ultima perioada aproximativ o saptamana doua am probleme cu somnul ..si parca ma simt slabita nu stiu cum, slabaciuni, dureri de cap. Iar testul il voi face luni deoarece acum nu am ocazia, as dori daca cineva poate sa ma lamureasca ce ar putea fi.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai simptome premenstruale...pana luni iti vine ciclu

| dydyyyy a răspuns:

Tinand cont de faptul ca luna februarie a avut 28 de zile e normal sa iti mai intarzie.ar fi bine sa specifici si daca ai avut contact sexual protejat sau nu

| Mimilus a răspuns (pentru dydyyyy):

Da am avut si neprotejat

| dydyyyy a răspuns:

Fa un test de sarcina si aflii cum sta treaba.altadata fa-o protejat pentru ca riscurile de sarcina sunt mari si asa chiar daca nu ejaculeaza inauntru.bafta :*

| neutrino a răspuns:

Nu intra in panica, mai asteapta putin si te vei lamuri singura.

| Alcyon a răspuns:

Ce descrii tu, s-ar putea sa fie niste simptome premenstruale. Doua zile de intarziere nu-s un capat de lume. Ar fi bine ca de-acum inainte sa te protejezi la fiecare act, ca sa nu mai stai in stres (apropo, stresul sa stii ca deregleaza ciclul).