| KidutzuLuvv a întrebat:

Bunastraight face
va ziceam in intrebarea anterioara ca el vorbeste cu o fata mereu pe mess
deci am intrat ieri la el pe mess si am vb cu fata aia... i-am zis ca`s pr luistraight face
ea s-a suparat si l-a sunat pe elstraight face
el avea nervi pentru ca i`a zis fete`i aleaia ca nu are prietenastraight face
si mi-a zis el ca fata aia e mai mikutza si ca nu trebuia sa o supar in halul acestastraight face
fata aia plangeastraight face
eu nu stiu ce sa mai credsad
m`am uitat la arhiva lui si ii zicea aleia despre mine ca am aflat parola lui oh go on nu i`a zis ca el mi-a dat`ostraight face vorbea despre mine nu zicea "ea" zicea "aia" straight face
el mi-a zis sa nu`i zic ca sunt cu el straight face
deci nu stiu ce sa mai cred oh go on
p urma i`a dat id meu lu` aia straight face
si aia ma injurat rolling eyes mi-a zis ca daca ma prinde ma bate rolling on the floor
mentionez ca are 13 ani rolling on the floor si eu 15big grin
am observat ca elstraight face ii dadea conversatia cu minestraight face

nu stiu dar am impresia ca ma ia de proastastraight face
sau cred eu gresit?straight face ca el imi zice ca, cred prostiioh go on Skuzati greselile gramaticale happy
ce sa mai fac in cazul asta? x(

Răspuns Câştigător
| vεηiη a răspuns:

Fato tu esti cretina? Fara suparare raised eyebrows
Sa-mi faca mie prietenul meu asa.iese iadul pe pamant x(
Sa mor eu ...ca in locul tau i-as fi dat liber de mult.
Nu ti se pare destul de clar ca nu vrea sa afle nici o fata ca el are prietena, pentru a se putea combina cu altele? doamne, a avut dreptate cel ce a zis despre unele femei: "parul lung si mintea scurta". el nu vede relatia cu tine, una importanta sau serioasa, pentru ca daca era asa, nu ascundea niciunei fete ca este cu tine.
Sfatul meu este sa mi-l parasesti cu demnitate. Decat sa suferi mai incolo. Lasa`l naibii fato, tot ceea ce conteaza e sa-ti fie tie bine, si ti se pare ca iti e bine acum? Eu asi zice ca nu. Cauta-ti unu care sa te merite, sa se mandreasca ca te are langa el, sa te pretuiasca exact asa cum meriti. Nu e imposibil de gasit un baiat din asta. Nu e usor, dar nu e nici imposibil.
Asculta-ma ca nu o sa-ti para rau.
Nu ai de ce sa te simti injosita, poate inferioara aleia, doar pentru ca nu vrea ca ea sa afle, de prezenta ta in viata lui. Da-i papucii cat mai frumos.
Explicai,. spune-i. "ce-s eu? sunt prietena ta sau nu? Daca da de ce le spui altor fete ca nu? Te-ai gandit ca pe mine ma deranjeaza ca tu vorbesti astfel cu ea? Ramai cu ea, nu am nimic impotriva, sper sa te simti mai bine si sa fiti fericiti, ceao te-am pupat, si o zi buna." Ce-i asa de greu, trebuie sa-i dai liber intr-un mod, cat mai explicit, si oarecum indignat si sictirit, sa inteleaga care sunt principiile tale.
Succeswinking

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa-l lasi.
Scurt si cuprinzator!
Si, sa-ti gasesti urgent altul care sa te merite!
Le poti ura si casa de piatra ca ei sunt impreuna si tu habar nu ai!
Scoate-l urgent din viata ta, de proasta te ia si nu are dreptul asta!

| lolly a răspuns:

Da-i papucii sincer cauta-ti unul mai bun si fa-l gelos si pe Mata aia mica si pe elbig grin

| OnlyGirl a răspuns:

Mai bine lasa'l,nu merita sa suferi pentru el,te prosteste, arata-i ca nu esti o marioneta si da-i papucii, cu siguranta vei intalni pe cineva care sa te iubeasca si sa te aprecieze :*:*

| vεηiη a răspuns:

Are dreptate anonim, te ia de proasta. E clar ca Buna Ziua.
Sper sa-mi asculti sfaturile.
In caz ca vrei sa mai vorbim, imi ceri id in privat, si o sa te ajut mai mult de atat.

| LolLzz a răspuns:

Pai el e devina nu esti vinovata ca i-ai zis ca esti pr lui si aia s-a suparat(oare dc) pai nu se supara daca era doar o amica eu cred ca el te ia de proasta asa ca nu merita