| iulia972 a întrebat:

vi se pare normal ca dupa nici 2 luni de relatie prietenul meu sa imi zica sa facem sex?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
27 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu respect foarte mult o fata care amana cat mai mult momentul in care va face sex pentru prima data, dar in acelasi timp nu mi se pare normal ca o fata care nu este pregatita sa faca sex, sa intre intr-o relatie. Nu ma intereseaza ce varsta ai, dar daca nu vrei sa faci sex, nu iti face iubit. Oricat ne-am invarti dupa cires, pana la urma despre asta e vorba intr-o relatie...despre dânsa într-însa.

| iulia972 explică (pentru wildthing):

Da,dar totusi o relatie nu consta numai in a face sex. intr-adevar se va intampla si asta cu timpul.

| wildthing a răspuns (pentru iulia972):

Crede-ma pe cuvant...intr-o relatie, daca sex nu e, nimic nu e.

| HueyFreeman a răspuns (pentru wildthing):

Nu stii nimic. O relatie se bazeaza pe tinere de mana, imbratisari si fluturasi.

Acum serios, mi se pare patetic cum toti de la categoria asta le considera ingerasi virgini si inocenti incapabili de gandire critica iar pe ei niste porci misogini profitori fara scrupule. Cat **** de ipocrizie. Cei mai patetici sunt aia cu "te *** si te lasa".

| Miauti a răspuns:

Cel care cere asa ceva dupa o relatie maxim de 1 an nu e cine stie ce baiat, dar daca vine din partea ta e altceva.
Oricum decizia e a ta.

Atentie daca nu cumva a glumit.

| DNSK a răspuns:

E prima data la tine? o sa ai ceva munca de lamurire cu el. tu ii explici, el nu intelege. si sfarsitul va fi: ori tu pleci de langa el ca te-ai saturat sa auzi aceeasi placa, ori el te inseala cu alta si pleci de langa el. eu zic sa nu lasi de la tine pentru oricine. mai ales cand vine vorba de asa ceva.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu, nu e deloc normal!
Eu iti recomand sa astepti sa treaca minim un an de relatie, iar varsta ta sa fie de cel putin 18 ani!

| mihai69 a răspuns:

Nu; normal e din prima seară.
PS că nu e normal ca tu să și accepți, e deja cu totul altă istorie.

| Fatamuntilor a răspuns:

NU,nu e normal! Indiferent de varsta voastra, doua luni e prea putin pentru asa ceva.Nu cred va cunoasteti indeajuns.Iar daca esti minora.iar el major cu atat mai mult.

| cristimihailov a răspuns:

Depinde de varsta ta. De la o varsta incolo si 2 zile e mult...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Da. In mod normal voia sa ti-o traga din prima zi dar a zis sa astepte si el 2 luni sa nu para porc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea e normal sad Poate il exciti prea tare cand il saruti si de aceea nu mai poate astepta dar ar fi bine sa ii spui.E destul de usor sa vezi daca il exciti happy Vezi ce spune daca ii zici ca nu vrei. Oricum e prea devreme pentru tine mai ales ca e prima oara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Romanica anului 2014 mi se pare foarte normal. Ba chiar ma mir ca a asteptat atat.
Pentru principiile mele mi se pare ca iubitul tau e retardat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal! De ce a asteptat atat de mult?

| Blamely a răspuns:

Nu e normal, probabil vrea doar sex și după gata. Nu-i oferi ce vrea.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Nu este normal. EL profita de faptul ca esti virgina si crede ca te poate prosti usor. Eu zic sa ii faci o surpriza si sa nu te lasi pacalita. Daca este de acord sa te mai astepte inseamnca ca te iubeste, daca nu inseamna ca vrea doar sa isi atinga scopul mizerabil.

| timeOUT a răspuns:

Depinde ce ii arati tu, daca ii arati ca vrei, te vrea.

| sirD a răspuns:

E normal dar depinde si de varsta care o aveti
Baeti pot si ar cere sex dupa 5 minute de relatie
Totul depinde de tine dar recomandat ar fi la 17-18 ani

| Xulescu006 a răspuns:

Deci el o sa te iubeasca pana la sex si apoi te paraseste

| mihaella91 a răspuns:

Suntem in secolul vitezei... deci, da!

| flash30 a răspuns:

Daca nu este prima oara pentru tine, e normal.

| iulia972 explică (pentru flash30):

Pentru mine este prima data, pentru el nu.

| flash30 a răspuns (pentru iulia972):

Atunci nu e normal. Trebuie sa o faci cand te simti tu pregatita si el trebuie sa inteleaga asta.

| Trucski a răspuns:

Deloc nu e normal doamne in viata asta totul depinde numai de sex?

| addababy a răspuns:

Nu nu e normal. o relatie nu consta in sex ci pe iubire. iubitul meu fiind musulman nu se culca cu mine pana la casatorie! o sa va para rau mai tarziu