| Andreea5701 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de 7 luni si oricate semne i-as da, prietenul meu nu pare sa isi doreasca sa o facem. Ce as putea sa fac? Oare nu il atrag in acest sens? Oare mai are pe altcineva?

Răspuns Apreciat de Editori
| Uvox a răspuns:

Cred ca cel mai indicat este sa discuți cu el pe tema asta. Fără presupuneri si fara sa te urci pe el ca daca nu ai idee ce se intampla poate sa iasa mai rau.
Eu asa zic.

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Andreea se pare că ai luat țeapă sufletească. Cel cu care ești în prezent, se pare că atunci când te-a cunoscut se plictisea și a zis să își umple timpul cu tine. Sfatul meu este să vă despărțiți, iar a doua oară deschide ochii! Dacă el nu este atras sexual de tine, nu are nici un sens să te mai chinui cu el. Îți faci mai mult rău decât bine și pierzi timpul!

| Andreea5701 explică (pentru romeo78):

Ma gandesc ca poate e prea timid, desi a trecut prea mult timp... daca ar fi facut-o de plictiseala, sunt sigura ca nu s-ar fi implicat atat de mult in relatia noastra. Imi vine greu sa ma despart de el. In ciuda acestui fapt totusi il iubesc atat de mult...

| alina2k18 a răspuns:

Schimba-lwinking

| Andreea5701 explică (pentru alina2k18):

Dar in rest e dragut, se poarta frumos cu mine si e foare educat, insa am avea nevoie si de putina actiune in relatie, insa nu stiu ce sa mai cred...

| alina2k18 a răspuns (pentru Andreea5701):

Spune-i direct, sari pe elwinking Daca tot te refuza ori o are foarte mica si e inhibat ori e cu labica si se termina repede si de aia nu indrazneste el nimicwinking

| Andreea5701 explică (pentru alina2k18):

Ar merita o incercare. Mai ai si alte sugestii?

| alina2k18 a răspuns (pentru Andreea5701):

Pai te dezbraci si te pui capra laughing
Daca nici asa nu merge... NEXXXTwinking

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ia tu initiativa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa treci de la "semne" la fapte propriu-zise.N-ar trebui sa te refuze, daca il atragi.