| shadow23 a întrebat:

Voi ce credeti? Literatura fantastica esste sau nu este mai inaintata decat literatura realista. explicati thinking funda.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai inaintata? sigur ca da.cam cum era Trasnea din amintiri din copilarie inaintat in gramatica.PANA la genunchiul broastei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mai inaintata in contextul in care orice proza fantastica porneste de la realitate, pe care o schimba intr-o masura mai mare sau mai mica. Aici intervine in mare parte inventivitatea si imaginatia scriitorului, pe cand la proza realista autorul de obicei prezinta faptele asa cum sunt, intr-o maniera artistica.