| maiestro a întrebat:

vrau mai intai sa recunosc ca ceea ce voi zice vi se va parea o prostie dar va voi zice :
Am 13 ani si sunt baiat, acum 4 luni am fost primadata cu o fata, m-am depsrtit de ea fiindca nici nu ma baga in seama era cu mine doar ca sa fie si ea populara Dar OK azi - noapte am visat o colega cum intr-un mod ciudat ma saruta nu-mi mai aduc ff bine aminte visul acela dar imi aduc aminte ce colega era... O cheama Vanessa e venita din Franta dar vb ff bine romana si engleza o cunosc de 6 ani de zile (dp clasa I) in prezent noi ne cunoastem ff bine si suntem ff buni prieteni dar de la un timp a inceput sa-mi placa mai mult ca o prietena ci ca o iubita. Welll as vrea sa stiu daca ma place si ea macar sa stiu n-am ce spune despre ea. e fata perfecta : e desteapta (dar nu chiar tocilara), e cuminte (dar mai face si prostioare) si e foarte frumoasa : Bruneta, ochi caprui, are accent de farntuzoaica, e inalta, delicata si foarte finutza. Va rog numni spuneti chesti : Mai cresti sau Esti pre amic. plz astept un sfat daca sa o intreb sau nu daca ma iubetse?

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De iubit sigur nu te iubeşte. Totuşi, e posibil să te placă, să simtă o atracţie pentru tine, aia e cu totul altceva.
Cel mai simplu e s-o întrebi.
Având în vedere că vă ştiţi de-atâţia ani, nu văd de ce te-ai jena să-i pui o întrebare directă cu subiect şi predicat. Ar trebui să primeşti un răspuns sincer.
Dacă-ţi zice "nu" cu voce tremurândă... atunci ai toate şansele să te placă. La fel dacă încearcă să evite răspunsul. La fel şi dacă râde.
Dacă totuşi îţi zice "nu" hotărât sau se uită bizar... atunci asta e! Alta! Asta-i bună de amică dar de iubită nu.
Spor!

| Stefania a răspuns:

Buna! Incercarea moarte nu arewinking

| Miha a răspuns:

Dc nu o intrebi? esti baiat n-ar trebui sa fi rusinos... daca tu esti rusinos atunci fetele ce fac?
intreab-o poate ca si ea simte ceva pentru tine... daca iti esti timid sa o intrebi pune p cineva sa intrbe adica ceva d genul unei ''barfe''spui la cineva si aude toata scoala
sper ca te-am ajutat:*

| maria ;x a răspuns:

Pai incearca si tu ca te combini cu ea.Eu nu am de unde sa stiu daca te place pentru ca nu va cunosc. Daca sunteti asa buni prieteni incearca sa va apropiati si mai mult.intreaba-i prietenele de cine ii place si chestii d-asteahappy
mult succes!kiss

| BuburuzZzu` a răspuns:

Si eu am visat ca m`am sarutat cu un baiat. Dar in vis nu mi-a placut cum saruta
Am vrut sa vad daca in realitate saruta bine -Saruta la fel ca in vis- Adu`ti aminte cum e sarutul in viswinking

| lilpop97 a răspuns:

Poi vezi daca te place si daca da fa o miscare (Si eu am 13 ani )Un sfat : cand sunteti singuri uitete in ochi ei vei gasi raspunsul si daca se uita la tine cum te uiti tu la ea sarut. o! big grin

| alexoprondrina a răspuns:

Sunt sigura ca daca i-ai spune ei ce ne-ai spus noua, o sa fie impresionata.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si vei vedea kaci incerkarea vina nare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei vezi daca te place dupa comportamentul ei.vezi daca e mai dragostoasa cu tine.si mai diferita cu tine in sesnsul bun. o fata cateodata nu vrea sa arate ca ii place un baiat pentru. ca se teme sa nu fie respinsa.mai bine e sa o intrebi direectwinking Succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paaiparerea mea este ca e imposibil sa te iubeasca. iubirea vine mereu pe parcurs! poate e vb de placut.eu zic sa nu i marturisesti dar ii poti arata prin diferite gesturi sa fi mereu dragut ca ea sau chiar sa o tachinezi uneori fetelor le plc astalaughingafla intai daca si ea te place iar apoi poti face urm pasi.:* sunt multe d zis! ai grija cf:*

| georgianna_1057 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa incerci, adica., j eu am avut o experienta, adica imi placea mult de un baiat, j nu am spus nimic, nu am actionat, j dupa... a stat o prietena cu el, j adevarul e ca am suferit mult, j sufar si acum si chestia asta s-a intamplat acum un an, j in acest timp, respectivul s-a facut mai dragut si acum imi este si mai ciuda as vrea sa stau cu el. dar, nu mai pot, j nu cred ca esti prea mic, pentru ca acum, nu mai tin lucrurile astea de varsta neaparat, j dca vrei, j dca si ea vrea.eu zic sa incerci.love struck