| Yoanna15 a întrebat:

Buna!
Vreau sa ma despart de un baiat, dar nu stiu cum.
Sunt cu el de aproape o luna, dar eu sunt felul care nu stie cum sa se desparta sau ii e teama de cum va reactiona.
Dati-mi si mie un sfat, ce i.as putea zice si cum i.as putea zice. M-ai multe veriante daca stiti.
Multumesc frumos!

6 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Te intalnesti cu el, poti sa o faci si la telefon si ii spui motivul pentru care nu vrei sa mai continui relatia cu el. Fie care nu ti se pare ca va potriviti sau ca ai nevoie de mai mult timp pentru tine, incearca sa fii sincera cu el.

| Danysan a răspuns:

Ce va mai place sa va jucati cu sentimentele altora -nu am nimic cu tine dar sunte-ti niste fete care habar nu aveti ce vreti si meritati la fel sa patiti! Te-ai intrebat cat o sa il doara? sau nu mai conteaza daca noua ne e bine ce mai conteaza ...Inteleg daca e vreun badaran, nesimtit sai gagicar -poti sa-i zici in fata -Dar am un dubiu ca nu e si ar fi bine sa ma contrazici.Dar ca un sfat poti sa ai zici urmatoarele.Intr-e noi nu mai merge trebuie sa isi vada fiecare de drumul lui.Nu vreau sa imi bat joc de Sentimentele tale si sa te fac sa suferi asa ca ar trebui sa aperciezi asta. Vreau sa iau o pauza (Nu ca ai tu pe altu )vreau sa fiu singura. Putem sa ramanem amici sper ca o sa ma intelegi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce iti este teama de cum va reactiona? Este violent, te terorizeaza? Exact asta ar fi motivul pe care sa il spui. Insa daca te desparti de el din plictiseala, adevarul ar fi cel mai bun.

| MissJJ a răspuns:

Spune-i ca nu stii sigur ce simti sau ca nu va potriviti si ca ar fi mai bine sa ramaneti amici.

| Elsior a răspuns:

Cele mai bune variante din ounctul meu de vedere sunt urmatoarele:
1. Astepti pana greseste cu ceva, orice si dai vina pe el si ii spui ca tu nu poti sta intr-o astfel de relatie.
2. Ii spui ca el este prea bun pentru tine, ca tu il tragi in jos, ca sunteti total diferiti etc si spre binele lui trebuie sa va vedeti fiecare de drumul lui

| AlexandraKiss1234 a răspuns:

Poi ai spui frumos ca nu vrei sa mai continuati relatia, si sa ramaneti prieteni. Sa nu ati fie frica de cum va reactiona crede-ma baietilor nu prea le pasawinking