| EuSiPunct a întrebat:

:*. povestea meaaa : sunt cu un baiat mai mic decat mine cu un an de aproape o saptamana. si am inceput sa simt ceva pentru el. dar toti vor sa ne desparta. si zic ca am inebunit ca este mic si din astea ...si acum fostul meu gagic m-a intrebat daca vreau dupa ce ma despart de actualul sa fiu cu el ...si nu stiu ce sa mai faq. vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna!
Daca baiatul este doar cu un an mai mic decat tine nu este mare tragedie ce cred sau spun ceilalti.Important este ce simtiti voi si atat.
Baiatul asta te place sau nu? Simte ceva pentru tine? Ai motive sa crezi ca simte sau nu ceva pentru tine?
Tie iti place? Ce te face sa crezi ca da si ce te face sa crezi ca nu?
Cum adica nu stii ce sa mai faci? Nu stii daca sa te desparti de actualul tau prieten despre care zici ca "am inceput sa simt ceva pentru el" pentru fostul tau prieten?!
Pai,scuza-ma,daca indraznesti sa pui aceasta problema,oportunitate de a te impaca cu ex-ul inseamna ca esti confuza in privinta sentimentelor tale.
Iti place,lucrurile decurg ok, te simti bine in acesta relatie ramai cu el cu conditia sa ii dai "delete" ex-ului din minte. Daca iti place ex-ul, iti place si nu mai are rost sa mai stai cu un alt tip.Depinde de tine daca vrei sau nu sa te impaci cu "fostul gagic". Cine a rupt relatia? Din ce motive? Mai merita reluata?
Bafta!

9 răspunsuri:
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Dragostea nu are varsta. Si. pe fostul iubit al tau nu-l mai baga in seama. Vezi-ti de prietenul tau actual. Nu mai baga in seama ce spune lumea. Lumea e rea, proasta etc...
Stiu perfect prin ce treci. Si, am sfarsit urat...oh go on Vezi ce faci. bafta si pupici:*

| MishikiCrisy a răspuns:

èu zic sa nu renunti la cel cu un an mai mic decat tine, sa nu asculti ce zic ceilalti decat ce zice inima ta, deca iti place de el si el de tine eu zic sa fi si sa ramai cu acela. eu asa as face

| IoanaMra a răspuns:

Cum zice si cHoCollaTeFllory, dragoste nu are varsta. Nu asculta lumea, este rea. In ceea ce'l priveste pe ex'ul tau, mai bine lipsa. tongue Have fun!

| EuSiPunct explică:

Buna Ramonaaaa big grin...eu cred ca actualul ma place, simt asta straight facesi imi place de el dar nu pot spune ca il iubesc pentru ca nici o saptamana nu am cu el.si ai dreptate sunt putin confuza in privinta sentimentelor mele...dar in momentul asta pentru fostul prieten nu mai simt nimic dar daca voi fi iar cu el cred ca voi incepe sa simt din nou.nu stiu. relatia a fost rupta de amandoi pentru ca simteam ca nu mai merita sa fie continuata simteam ca ne-am plictisit unul de celalalt si sincer nu cred ca ar merita sa fie reluata! sad

| Ramonaaaa a răspuns (pentru EuSiPunct):

Scuze ca ti-am raspuns atat de tarziu dar nu am vazut sad. Acum m-am uitat printre raspunsurile vechi si am dat de explicatia ta.
Revenindbatting eyelashes
Chiar tu ai zi "Relatia a fost rupta de amandoi pentru ca simteam CA NU MERITA sa fie continuata".A intervenit monotonia "ne-am plictisit unul de celalalt".
Daca tu afirmi ca daca vei fi din nou cu el vei incepe iar sa ai sentimente pentru el inseamna, ca in mod inconstient, inca simti ceva pentru el.
Eu zic sa te gandesti bine! Il mai placi sau nu? aTe-ai imagina din nou la bratul lui?

| EuSiPunct explică:

Da...deoarece el a vorbit cu prietena mea cea mai buna si i-a spus multe lucruri despre mine si ea a zis ca nu l-a vazut niciodata asa de sentimental ...si tot insista sa fiu cu el si pana la urma i-am spus DA.am facut bine?sad

| EuSiPunct explică:

Bineinteles despartindu-ma de " actualul" sad...si intr-un fel imi pare rau dar intr-un fel nusad

| Ramonaaaa a răspuns (pentru EuSiPunct):

Iar am intarziat cu raspunsul sad.
Alta data sa imi trimiti mesaj privat ca sa te asiguri ca il vad la momentul potrivit big grin.
*On-toppic* Daca tu ai simtit ca mai tii la fostul si ca te-ai vedea la bratul lui si nu la bratul celuilalt atunci foarte bine ca te-ai impacat cu el.
Faci ce simti happy @! Nu trebuie sa iti para rau pentru celalalt.Asta este, nu sunteti unul pentru celalalt si viata merge inainte.Gandeste-te ca daca tu stateai cu el si te gandeai la alt tip, nimic nu mai mergea.Isi va gasi si el o fata potrivita big grin.
wave

| EuSiPunct explică:

Multumesc Ramonaaa! :*