| geo5773 a întrebat:

Buna
Vreau un răspuns cat se poate de urgent..acum 2zile am.avut contact sexual nepotejat. dupa 4 ore de la contact am.luat pastila..partenerul s-a terminat in mine..de atunci am.stari de oboseală..greata..ameteli stari de leșin. Mai am 9 zile pana la menstruatie
sunt sanse sa fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma unui sex intretinut cu 9-10 si chiar 11 zile inainte de data calculata de incepere a urmatoarei menstruatii, formarea unei sarcini este in proportie de 99% IMPOSIBILA. Este determinat si stabilit stiintific si medical ca in acest moment al ciclului menstrual, in uter NU mai exista nici macar urma de OVUL, care sa mai fie VIABIL, astfel ca aceste zile sunt 100% NEFERTILE si din acest motiv si formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA. Pastila contraceptiva a fost folosita absolut INUTIL fiindca in acest moment hormonii din acesta NU au asupra a ce actiona. Din cauza IRESPONSABILITATII manifestate ciclurile menstruale urmatoare vor fi grav perturbate in lunile urmatoare ceea ce iti va crea in mod sigur grave ''dureri de cap''. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Cu 9 zile inaintede menstruatie nu este posibil sa apara o sarcina.

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a răspuns:

Efectele adverse a pilulii de a doua zi...

Răspuns utilizator avertizat