| anonim_4396 a întrebat:

Buna!love struck

Sunt intr-o depresie si am nevoie de niste sfaturi si de cineva care sa ma asculte.Am prieteni dar, nu stiu de ce de la un timp am impresia ca nu ma inteleg sau ma asculta doar ca sa scape de mine si deci, nu-mi prea alina "suferinta".( El e mai mare decat bine cu vreo 3-4 ani:d)
M-am indragostit de iubitu verisoarei mele.Stiu, ca este o prostie dar chiar sunt dependenta de chipul lui.Nu e zi in care sa nu visez la el, la ochii lui albastri puri la mangaierile lui.Si sunt furioasa si dezamagita pe mine insumi.
Beleaua e, ca i-am spus verisoarei mele ce simt pentru el.In acel moment nu mai era intr-o relatie cu acel tip.Nu a actionat deosebit. Am impresia ca desii tine la el nu il iubeste.Intre ei nu e decat o atractie sexsoala si na. ei ii plac ochii lui.

Chestia e ca.cryingdupa aprox o saptamana s-a combinat iar cu el.Si na.se pare ca nu sa ferit sa-mi spuna acest lucru.Eu de atunci nu am mai vorbit nimic de el in prezenta ei ca mi-a fost frica ca voi parea o victima si acest lucru nu-mi place.(urasc sa inspir mila)

Aseara eu cu ea am hotarat sa petrecem ceva timp impreuna pentru ca saptamana asta ea pleaca la mare.(si-a gasit un job pe plaja)
Si ne-am intalnit si cu el.Am stat, am vb.La inceput NU se comportau ca un cuplu.Adica cand ne-am intalnit asa cum am plauit la coltul blocului nu s-au sarutat cu toate ca nu s-au vazut de mai bine de 2 saptamana.(deoarece ea locuieste la tara, {eu la oras}). Am stat cam 3 ore cu el fara voia noastar intr-o scara de bloc deoarece s-a pus ploaia si nu putem pleca.Atunci a fost foarte ciudat:
Au inceput sa se tachineze, sa se "muste", sa se sarute.si chestii din astea. Nu pot descrie in cuvinte cat m-a durut. Dar am tacut si ca de obicei asa cum ma stie El...am glumit si am continuat sa zamnesc desi ei se sarutau si erau imbratisati. M-am simtit daca la o parte si a durut. Am vrut sa plec dar nu am dorit sa-i fac lui o imagine prosta.deja ma considera cu "gurita mare" pentru ca mereu glumesc si i-au la misto.Asta e felul meu de-a fi poate e o masca pentru ca sufletul meu era naucit.

In final am ajuns acasa.Destul de fericita doar pentru simplu fapt ca-l vazusem.(el lucreaza la o firma de paza si nu e mereu "disponibil").
Mentionez ca nu i-am spus nimic verisoarei mele.
Cum am ajuns acasa ea a inceput sa vorbeasca cu un alt baiat de care se despartise si mereu zambea.
Ea vorbeste cu 5 baieti adica, sta cu 5 baieti.happy

Va rog, pareri.acum sufar si noaptea trecuta l-am visat ca ma saruta. ce sa fac? Ma doare ingrozitor si ma simt ciudat deoarece am un sentiment de renuntare.Simt ca nu am nici-o sansa cu el.Si chiar as vrea daca nu iubita macar o super amica.

Ce sa fac? Ce mi se intampla?crying

VOT + FUNdacrying

Răspuns Câştigător
| Elenutza_7555 a răspuns:

Mai,deci m-a impresionat povestea tah, si eu am patit acelasi lucru cu cea mai buna pr.eu zic sa numai ai incredere deplina in vara tah,sa nu ma intelegi gresit, ma refer la faptul sa nu ii mai sp tot pentru ca din cate am obs a vrt sa iti faca in ciuda, ori e geloasa pe tine si l-a acaparat in asa fel incat sa nu puteti avea vreo rel.crd ca ar trebui sa vb cu El si sa ii exp care e trebuie cu verisoara tah si sa ii sp totodata si sentimentele. daca nu te va crd inainte de a vb cu el ...nu stiu fa rost de o inregistrare cand vb ea cu unul din baietii ceilalti sau de un sms.stiu ca poate iti este grew sa ii faci asta verisoarei tale pentru ca si mie mi-ar fi dar ar trebui sa ii arati ca nu esti o fetita toanta care poate fi luata drept proasta de toti.Crd ca te-am ajutat.Shi ink un sfat:orice ar fi spune-i baiatului ca il placi, atunci el te va intelege si o sa se comporta altfel cu tine, si nu te gandi ca poate face asta din mila.:*:*:*:*:*:*

2 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Si daca ai avea sanse te'as sfatui sa nu te bagi pentru ca o relatie cu el ar fi f complicata si singura care ar suferi l sf ai fi tuhsad
l-ai visat pentru ca posibil te gandesti l el non stop si tiai dori sa te sarute deci nu te baza pe visu asta
lu vara ta e clar ca nu-i pasa de el, si lui nu-i pasa de tine.
acum ca vara ta pleaca l tara, puneti si tuh gandurile in ordine incearca sa uiti stai singura o vreme fa ce iti place sau iesi cu prieteni ca sa ai timpu ocupat sa te distrezi sa razi si sa uiti macar cateva ore de el.
cautati un pr de varsta ta care sa aiba interese ca tine si care s anul fie doar un vis sa fie o realitate
nu esti nici prima nici singura fata care a trecut prin asa ceva ai o viata inainte sa tot iubesti.
ps: CE NU TE OMOARA TE FACE MAI PUTERNIC
peste cativa ani o sa razi cand o iti reamintesti si o sa fi mandra de tine ca ai putut trece peste

| Luvly a răspuns:

Hey! In aceeasi situatie am fost si eu, doar ca baiatul era doar cu un an mai mare ca mine... si intr-un sfarsit nu am putut fii cu el sad el este unul care se uita mai mult dupa tarfe...
Am suferit enorm dupa el 3 ani numai dupa el, iti dai seama cum ma simteam cand auzeam ca are prietena si chestii. cred ca a fost mai rau la mine pentru ca eu am facut febra 39-40 pentru ca plangeam in fiecare zi, deprimata.si aratam intr-un hal de parca nu dormisem de 1 saptamana intreaga. Imi faceam rau si fizic cu plansul si suferitul.
Eu am renuntat pentru ca nu mai aveam nici o speranta iar acum pare interesat de mine.
In legatura cu tine, dupa ce se desparte de verisoara ta sau indvers, poti sa ii ceri tot felul de pareri sa incerci sa il cunosti mai bine, pentru ca nu poti cunoaste un om asa de repede.
Poate nu e chiar ceea ce crezi tu, sau poate chiar esti genul lui si veti fii impreuna happy
Eu iti tin pumnii stansi si iti urez succes cu el!
Fii tu naturala, si incearca sa il cunosti sa vezi daca totusi e persoana care crezi ca o placi cu adevarat apoi te poti baga in vb cu el si din ce in ce mai mult sa fiti apropiati!
Pa, pa.