| monica_2766 a întrebat:

am 20 de ani de obicei am o menstruatie regulata, mi-am inceput viata sexuala in urma cu un an s jumatate...luna asta mi. a intarziat 8 zile, dupa a 3 zi de intarziere am facut un test de sarcina si a iesit negativ.luna asta am facut sex protejat mai putin de 2, 3 ori neprotejat dar in care nu a ejacuat in mine.sunt foarte stresata si de aceea doresc un raspuns cat mai repede...este posibil sa fiu insarcinata? va multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Sa stii ca faptul ca nu a ejaculat in tine, nu este relevant pentru a nu ramane insarcinata. Baiatul inainte de a ejacula elimina un lichid seminal care poate contine spermatozoizi dintre care unul e de ajuns sa patrunda in vaginul tau si mai apoi sa fecundeze. Si sa mai stii ca un test de sarcina se face numai la 3 saptamani de la contactul cu risc si la minim o saptamana de la intarzierea menstruatiei. Repeta testul si daca este negativ, iar menstruatia intarzie sa apara, fuguta la doctor. Nu e de joaca sa faci sex neprotejat, daca nu iti doresti o sarcina. Multa bafta!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil. Mai ia un test de sarcina si fa-l din urina de dimineata. Daca si rezultatul acestuia e negativ (la 8 zile de intarziere) poti fi 99% sigura ca nu e sarcina. Si daca nu e sarcina trebuie sa te duci la ginecolog sa afli care e cauza dereglarii de care suferi.

| Sara2 a răspuns:

K

| monica_2766 explică:

Buna...sa fiu mai explicida:am o menstruatie destul d regulata, numai ca luna asta am cam dat. o in "bara". de obicei fac dragoste ptotejat.luna asta am facut. o de 2, 3 ori neprotejat.prietenul nu ejacuat in mine... mi. a intarziat 8 zile dupa a 3 zi am facut un test de sarcina si a iesit negativ...va multumesc sper ca sunt inteleasa nu am mai avut niciodata astfel de probleme si de aceea sunt fff stresata.va multumesc