| anka2006 a întrebat:

am ineput sa iau yasmine in prima zi de menstruatie si duapa ce am luat a 3a pastila am facut sex neprotejat. pot ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa iei pastilele cel putin 5 zile... dar poate nu stiu eu prea bine.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. sansele sunt de 1 la 100 000. Infime.

| otypa a răspuns:

Nu

| mihaela_5361 a răspuns:

Şansele ca acest lucru să se întâmple sunt foarte mici. Însă pentru a fi 100% sigură poţi face un test de sarcină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da, cred ca exista sanse sa fi ramas.stiu ca anticonceptivele nu au efect imediat. dar avand in vedere ca erai la inceputul menstruatiei...nu cred ca ai ramas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze pentru primul raspuns pe care l-am dat, dar nu am citit intrebarea ta pana la sfarsit, abia apoi am vazut ca erai la inceputul menstruatiei.scuze inca o data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut chiar urmatoarea zi si nu am ramas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa ramani daca le-ai luat din prima zi de menstruatie. Daca le-ai fi luat din a2, 3, 4 zi trebuia sa te protejezi suplimentar 7 zile. PS. Adina daca nu ai citit niciodata un prospect de anticonceptionale nu te mai da cu parerea k nu stii ce spui.