| maya_1225 a întrebat:

Dupa actul sexual neprotejat am luat ziua urmatoare pastila de a doua zi iar pana sa iau a doua pastila a mai fost un act sexual neprotejat(adica dupa ce am luat prima pastila). intrebarea este daca pot ramane insarcinata? funda!

Răspuns Câştigător
| ancu1546 a răspuns:

Nu,nu o să rămâi însărcinată.
Am văzut o emisiune "Dr. Oz" pe Euforia, în care spunea că pilula de a doua zi poate fi luată şi înainte de actul sexual.
Oricum, ca să fi sigură fă un test de sarcină.
Ai grijă de tine :*

2 răspunsuri:
| Takocska a răspuns:

Nu crezi ca prima data te gandesti si dupa aia faci treaba?happy

| maya_1225 explică (pentru Takocska):

Nu crezi ca daca vrei sa adresezi o intrebare o faci in alta parte si nu aici? pa!