| Crackman a întrebat:

Am o nelămurire, de preferat răspund de la fete ( pentru măcar a intui cum gândesc).
Problema : Lucrez in străinătate cam 7 luni pe an ( greu cu relațiile, in fond am 24 aproape ).
M-am întâlnit cu o fata fix in ziua in care a trebuit sa plec ( discuții zilnice, poze, etc ).
Am ajuns acasă in Decembrie pe la început ( am avut aproape zilnic parte de întâlniri cu ea ).
Totul este ok și oficial acum, chestia este ca am mai fost la ea ( cu atingeri, chestii ca ma stârnesc, dar este limita in care zici ca ma grăbesc și ar trebui sa mai aștept ).
Aici am vrut sa ajung, cât sa aștept? Am vb de 6 luni ( practic ne știm psihic ).
Iar eu am agitație, mâncărimi ( practic as vrea sa scap de stresul acumulat prin sex ).
Sfaturi? Danke pentru ca ați citit.

Răspuns Câştigător
| SupMates a răspuns:

Vine Craciunul, chiar daca nu ar accepta asta intr-o intrebare directa ai putea pregati ceva romantic in noaptea de Craciun ( in ajun )
Doar voi 2 si probabil si niste vinuleţ laughing să fi sigur ca nu dai greș.
Daca refuza ori e o fata mult prea timida, ori ii e frica ori cine stie ce mai gandeste dar nu cred ca va refuza, asteapta de la tine sa faci ca totul sa fie special, si asteapta sa fie abordata ca orice fata laughing
Vrea sa nu regrete ca o face cu tine si vrea sa fie ceva memorabil, făne mândri rolling on the floor
Succeswinking

| Crackman explică (pentru SupMates):

Mersi de sfat? am încercat deja cu cina și vinul. Mai vedem.

| SupMates a răspuns (pentru Crackman):

Da dar acum ai si ocazia sarbatorilor de craciunhappy
Nu cred ca va refuza la o asa ocazie happy
Plus ca nu vad nici un motiv real pentru care ar vrea sa refuze daca sta cu tine.
Scuze ca o spun dar daca refuza sunt 2 variabile:
1.are vreo problema de care nu poate discuta cu tine, îi este rau sau cine stie.
2.nu te mai place, nu vreau sa te descurajez dar asta este adevarul.
Să nu tragi concluzi pripite si sa fi atent happy
Sărbători fericite!

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste-i si spune-i fetei ca ai vrea sa treceti la nivelul urmator, si intreba-o daca este de acord cu asta.
Acum, depinde si ce varsta are ea. Sper sa nu fie minora, ca atunci esti pasibil de puscarie.

| Crackman explică (pentru Violleta2022):

Este cu un an mai mică ( 23 )

| Violleta2022 a răspuns (pentru Crackman):

Atunci, tratati problema ca de la adult- la adult, vorbind deschis!

| Catrice a răspuns:

Fata e virgina cumva de nu a vrut pana acum?
Poate vreo câteva săptămâni 3-4 sa mai aștepți ca sa vadă și ea cum te porți.
Ai putea încerca ceva cu mânuța dacă nu mai rezisti big grin

| Crackman explică (pentru Catrice):

Ea are mai multă experiența ca mine? și nah.

| Crackman explică (pentru Catrice):

Și nu mai merge cu mâna deloc laughing) de când cu ea

| Plato a răspuns (pentru Catrice):

Nu te supăra pe mine, dar unele fete au ceva, o chestie stranie, principii se mai numesc. Adica nu se culca asa, cu oricine, ci doar dupa ce sunt sigure, deoarece realizeaza ca asta e o decizie importantă, nu o distracție (care poate lasa regrete).

| Crackman explică (pentru Plato):

Nu am motive de supărare.
Asta este o discuție la rece cum trebuie.

| Plato a răspuns:

Nu exista un manual, unde sa ne zica dupa cate zile sa faci ce. Singurul îndrumător al desfășurării lucrurilor e sentimentul. O sa dezvolt ca sa nu ma intelegi gresit. Intr-o relatie, aceste lucruri trebuie sa vina firesc, natural, coordonate doar de emotie, de sentimente. Nu trebuie sa iti pui X in calendar, ci actionezi cand esti impins de firescul lucrurilor.
Acum, posibil te intrebi "Daca ea nu vrea?", sau poate nu considera acel moment potrivit. Ei bine, desi poate suna cliseic, partenerii ar trebui sa fie legati de aceasta conexiune sufleteasca si intelectuala, doar atunci relatia e verosimila. Prin urmare, sincronizarea ar trebui sa fie perfecta in cazul acestor impulsuri. Daca nu e, pai, relatia nu e una tocmai veridica, ci mai degrabă un contract social.

| Crackman explică (pentru Plato):

Da... ma temeam de o confirmare de genul asta. Danke de raspuns

| Catrice a răspuns (pentru Plato):

Ma, tipul a spus ca fata e mai experimentata, deci nu vad ce principii ar avea, mai ales ca se cunosc de 6 luni.
Dacă ar fi fost virgina, mai înțelegeam.

| SupMates a răspuns (pentru Catrice):

Chiar asa!