| fataduuulce a întrebat:

am o relatie de 5 ani,perioada absolut superba,el imi facea toate poftele,eram mereu manadou peste tot,si dintr-o data de un an ne certam zilnic,si apoi am mers la facultate,ne-am mutat amandoi si de atunci viata noastra e un chin,nu ne mai spunem Te iubesc,dragoste facem o data la una,a inceput sa ma jigneasca,chiar si prima palma mi-a dat-o,mereu incerc sa ii spun ce ma deranjeaza,sa nu se mai poarte urat si pana la urma se ajunge mereu la concluzia ca sunt de vina,tot timpul eu gresesc,ma face sa ii cer iertare,l-am rugat o data si in genunchi sa ma ierte ca ne-am certat,am spus ca poate o fi tot vina mea,nu imi respecta nicio decizie si orice vreau sa fac imi spune ca am de gand sa il insel,si din contra il respect foarte mult,avem facebook comun,toata lumea stie ca sunt intr-o relatie,mi-e rusine de familia mea sa ma despart de el, am 21 ani si regret ca m-am mutat cu el, simt ca el nu e omul cu care sa imi cladesc un viitor alaturi de el

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Pai daca nu mai faceti dragoste si nu va mai spuneti "te iubesc" e ca o relatie de copii din aia la 13-14 ani.
Fa ce simti. Nu conteaza ce zice lume, pentru ca tu suferi, nu lumea.
Asa ca pune punct daca nu mai merge.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si de ce stai si te pedepsesti singura?
Nici daca ati fi fost casatoriti n-ar fi trebuit sa stai,nimic nu te obliga sa ramai langa un om care te trateaza ca pe o carpa!
Familia ta te iubeste si te vrea fericita, fa-ti curat in viata, desprinde-te din mizeria asta si respira!
Nu faci nimanui nici un favor ramanand langa el, doar iti mananci anii si sufletul de pomana!
Pleaca, elibereaza-te!

| mgtow a răspuns:

Fa-ti bagaju si pleaca sau iti place sa fi sclava lui?

| mona a răspuns:

Ai ajuns sa stai in genunchi in fata lui si se comporta urat cu tine, ai primit si o palmă, mă gandesc ce a urma... sfatul meu este sa te gandesti bine daca se merită sa traiesti alături de cineva care nu te respectă

| neutrino a răspuns:

Prima data, se poate numi greseala. Fara dorinta de a te jigni, iti reamintesc ca intre dragoste si prostie poate fi numai un prag foarte subtire. Deja l-ai trecut, relatia voastra nu mai are nimic in comun cu ceea ce se numeste iubire, dragoste, respect sau cum doresti tu sa definesti trecutul vostru.

| sofisis a răspuns:

Deja nu mai ai ce sa cauti in aceasta relatie. Nu sta cu el de dragul lumii ca nu rezolvi nimic.
Nu te mai respecta, nu te mai iubeste, e paranoic si orgolios? Gata...next!

| m1dn1gh7 a răspuns:

Ar trebui să-l trimiţi la un psiholog, dacă face asta dintr-odată, sigur are o teamă, îl tulbură ceva. Ai grijă ca acea palmă să rămână în trecut şi să nu se mai repete, detest violenţa în familie. Acea palmă se poate transforma în bătaie în toată regula.winking
Părinţii tăi ar trebui să-ţi respecte deciziile, până la urmă tu trăieşti cu el, nu ei. Tu îi cunoşti gesturile violente, care bineînţeles, nu sunt normale. Dacă continuă aşa, spune-i '' La revedere. '' şi-ţi continui viaţa, ai 21 de ani, poţi găsii rapid pe altcineva.
Sănătate!

| Love4Music a răspuns:

Daca a ajuns sa te loveasca, ala nu e barbat. In viitor va fi mult mai rau daca nu o termini.

| AmaliaAnda a răspuns:

Buna, intr-adevar este pacat ca dupa o relatie de 5 ani sa va despartiti, parerea mea este ca daca vrei sa mai salvezi relatia trebuie sa comunicati, incepe tu prima prin ai face un compliment ceva care sa il faca sa se simta bine si treptat amintestei de clipele frumoase dintre voi, incercati sa gasiti cauzele certurilor dintre voi, iar prin asta vei vedea daca este dispus sa gaseasca solutii sa faca anumite schimbari, sau daca iti va raspunde cu nu ii pasa sau va gasi o scuza ca sa terminati discutia. gandeste-te bine la ceea ce vrei sa faci, nu vei putea fii fericita niciodata cu o persoana care nu te mai iubeste, care te jigneste sau care te loveste, mai bine sa te desparti acum, deoarece daca lucrurile vor evolua, nu numai tu nu vei fi fericita dar nici copii tai. Cat despre rusine, nu trebuie sa iti fie sunt sigura ca daca le explici situatia parintilor ei te vor sprijini. Bafta! Si nu uita intr-o relatie trebuie sa existe dragoste, comunicare si incredere!