| guta a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare. Stau cu prietena mea de 4 luni de zile si ea este inca virgina, am vorbit despre treaba asta si ea spune ca tine foarte mult la mine, dar atunci de ce nu vrea sa facem sex? astept parerile voastre

Răspuns Câştigător
| St!L a răspuns:

Nu se simte inca pregatita! Ai rabdare cu ea, ajut-o atunci cand are nevoie de ajutorul tau si cel mai important e sa nu o fortezi sa faca ceea ce ei nu-i place!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca nici o femeie nu vrea sex dupa numai 4 luni de relatie, mai ales daca e virgina. in 4 luni de-abia se schiteaza intimitatea, relatia e la inceput, nu exista sentimente suficient de puternice si stabile pentru a face dragoste. Tu vrei sex sportiv, fara sentimente, o virgina nu prea isi doreste asa ceva. Uite, in relatia mea cu sotul meu, am facut dragoste dupa vreo 6 luni de relatie, in conditiile in care aveam amandoi 25 de ani si ceva si nici unul nu eram virgini. Si oricum el a fost mirat ca am cedat asa de repede.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru ca nu e pregatita pentru asa ceva, cred ca e minora, nu vrea sa fii implicat penal pentru corupere de minori, daca o iubesti asteapta sa implineasca 18 ani si nu o forta.

| deeea28 a răspuns:

Ce te grabesti asa, crezi ca o relatie numai in asta tine? Cunosc un baiat care a stat 7 ani dupa prietena lui si n-a mai murit. Acum sunt casatoriti si au un copil. Poate e un caz exagerat, dar nici ca tine. Vrei sex si esti asa de nu poti sa te abtii, gasesteti mai bine una care nu e virgina si lasa fata in pace, daca asta conteaza pentru tine cel mai mult.

| cipy a răspuns:

Buna! Eu tot in asa situatie sunt da am mai mult timp de cind ma intilnesc cu prietenul meu (8 luni). Nu vreau ACUM, la virsta asta /cred ca prietena ta tot are in jur de 16-17 ani/ pentru ca mi-e frica sa nu ma paraseasca mai tirziu ddesi stiu ca ma iubeste mai mult decit orice.In fine fiecare cu parerile sale. Eu cred ca trebuie s-o intelegi si sa-i respecti parerea / nu te-ai gindit niciodata ca pentru ca te iubeste prea mult nu vrea s-o faca?
Fii intelegator la fete e un pic mai complicat sa faca acest pas.

| Mixed a răspuns:

Buna...
depinde si de cati ani aveti ...sau depinde si de anii care ii are ea... daca tu ai 18-19-20... e normal sa vrei. dar daca ea are 13-14-15 ani ...nu e asa bine ...in schimb daca e de aceiasi varsta cu tine sau macar apropiata, ...ar trebui sa vorbiti deschis ...sa o intrebi care e motivul pentru care nu vrea...
Poate nu se simte inca pregatita sa faca acest pas...
Multa bafta :*

| Gregory a răspuns:

Salut! Pentru ca nu este cazul, momentan, pentru asa ceva. Trebuie sa aveti rabdare, sa va cunoasteti mai bine, sa analizati calculat situatia pentru a vedea daca va doriti cu adevarat o relatie stabila si cat mai de durata, si apoi sa va casatoriti. Abia apoi se incepe viata sexuala! Dumnezeu ne-a lasat ca sa ne iubim, sa fim capabili ca niste oameni rationali sa intemeiem o familie, sa ne respectam intre noi, sa ne reproducem, nu sa preacurvim non-stop si sa fim desfranati ca niste masini de facut sex, fara niciun pic de sentiment si rusine. Desfranarea este al doilea pacat capital, dupa necredinta in Dumnezeu (Sfanta Treime), dar unii oamenii nu sunt constienti de acest lucru si isi exploateaza peste masura trupurile (sau mai grav in perfecta constiinta de cauza). De asemenea, nu realizeaza ca astfel isi ranesc tot mai mult sufletele si il supara pe Dumnezeu. Sa nu fii desfranat - este a saptea porunca a decalogului, si trebuie respectata cu sfintenie, fiindca este lege de la Creatorul nostru!
El a facut atatea pentru noi! Noi de ce nu putem sa tinem seama de putinul ce ni-l cere?
Este necesar sa ne gandim bine la ceea tot ceea ce facem, deoarece suntem raspunzatori in totalitate de fiecare lucru savarsit. Dumnezeu este omnprezent si El vede/stie tot ce se intampla cu noi!
Numai bine happy

| nikoleta93 a răspuns:

Nu e pregatita sau ii e frica ca o doare sau ca o parasesti, sunt multe motive asta o poti intreba pe ea si iti va da raspunsul cel mai sigur

| westside a răspuns:

Ai ba rabdare.bine ca nu ai zis ca sunteti impreuna de 2 zile. si nu vrea sa faca sex cu tine. chiar aiurea. aveti o minte de ma doare in... serioslaughing

| Clutsky a răspuns:

Din felul in care ai pus intrebare reiese ca ai maxim 16 ani, daca ai, intelegi singur de ce nu vrea.
Dar daca ai peste 16 ani si am gresit eu, atunci tot din context reiese de ce nu vrea, esti cam disperat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că-i mai trebuie timp. Mai așteaptă, dar dacă te ține prea mult pe tușă nu-i bine. Câți ani aveți? Dacă aveți >18, deja ar trebui să te pui pe gânduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nene, incearca sa ii dai incredere.Eu nu m-as culca cu tine daca nu te cunosc. Poate ai vreo boala sau altceva. Vorbiti deschis!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu spui ca te iubeste, este adevarat dar nu trebuie so fortezi la niste chesti pe care nu vrea sa le faca, poate mai tarziu.

| vanessa1075 a răspuns:

Cati ani are prietena ta? daca are sub 18 trebuie sa mai ai rabdare.

| guta explică:

Am 17 ani Si nu sunt disperat laughing) rolling on the floor dupa sex... ca eu pot avea o relatie cu o fata oricand. daca imi trebuie sex... dar eu vreau cu ea pentru ca o iubesc... sh vreau dragoste happy... Si inca ceva eu nu o fortez i-am spus... ca doar daca este pregatita ...Bine intzales ca o sa ast. pentru ca o iubesc tongue...

| guta explică:

Dar cum stiu ca prietena mea ma iubeste foarte mult... adica spuneti-mi ceva sau la ce test sa o pun... ca sa imi dau eu seama ca ma iubeste... sa stiu sa o iubesc si eu la fel de mult sau ...sa o iubesc cat imi imaginez eu ca m-ar iubi