| ioana323 a întrebat:

Am si eu o problema si vreau cateva pareri inainte de a merge la un doctor. Ultima menstruatie am avut-o pe la sfarsitul lunii august.Si in septembrie nu am avut deloc.Pe la inceputul lunii octombrie mi-a venit o secretie inchisa la culoare(ca atunci cand trebuie sa vina ciclul) la inceput mai putin si acum tot mai mult. dar ciclul nu a venit.Si de asemenea am si niste junghiuri groaznice in sani...Si sunt activa sexual...Acum am nevoie de ceva raspunsuri... Ce poate fi?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai facut un test de sarcina si ai exclus sarcina, atunci ar trebui sa te duci urgent la ginecolog.
Sincer, pare sarcina, dar ma gandesc ca nu puneai intrebarea daca testul era pozitiv. Si atunci ma gandesc la niste chisturi ovariene, afectiune foarte grava care necesita tratament rapid, altfel poate produce complicatii foarte severe.

7 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Astea sunt simptomele unei sarcini, trebuie sa-ti faci un test sau daca nu mergi la ginecolog.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca e sarcina, dar nu imi explic ce e cu durerile astea groaznice de sani, e bine sa mergi la un ginecolog.

| deeea28 a răspuns:

Dupa simptome e sarcina dar fa-ti un test de sarcina si poate ma insel.

| madyyy18 a răspuns:

Am patit o faza ca a ta m-am dus sa-mi iau test l-am lunat si cand am ajuns acasa imi veniselaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarcina! Mergi la medic!

| ioana323 explică:

Fetelor... m-ati speriat...si probabil ca a avut efect bun sperietura.pentru ca dupa ce am dat 20 de lei pe 2 teste... mi a venit ciclul...multumesc de raspunsuri.

| ioana323 explică:

Multumesc pentru raspunusri...Ieri am fost si mi am luat 2 teste. Unul l-am facut aseara, si al doilea azi dimineata si au iesi amandoua negative.Si mi-a venit ciclul. Dar oricum dupa ce trece, merg la doctor.