| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua am si eu o proplema help am 19 ani si am un iubit de 24 de ani suntem impreuna de 4 luni si eu sunt virgina si nu vreau sa o fac adica nu stiu imi e frica si imi e frica sa nu imi dezamagesc parintii si el a avut inaintea mea o relatie de 4 ani si e invatat cu sex si a zis ca ma asteapta au trecut 4 luni noi ne excitam reciproc foarte tare el imi zice ca nu mai poate rezista.si imi zice fel de fel de lucruri cum ar fi cred ca pana am sa fac dragoste cu tine o sa uit sa fac nu o sa mai stiu daca de la atata abstinenta nu o sa mai pot face dragoste ma simt foarte vinovata cand il aud.nu stiu as vrea sa stiu daca el chiar ma iubeste sau nu sau c ar trebui sa facem?

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sfat bun dat de Mayhem! Foarte-foarte bun.

| shtephie a răspuns:

Ai 19 ani si daca va iubiti dc sa n'o faceti?

| Bibutzu a răspuns:

SFATUL MEU:Te sfatuiesc ca pe o prietena. sa nu faci greseala imensa de a intretine relatii sexsoale cu el.Ai 19 ani. TE FELICIT! foarte putine fete reusesc sa se mentina virgine pana la aceasta varsta! BV! Dovada a educatiei bune pe care ai primit-o thu esti 'curata"nepatata. si e f bine//nu te culca cu el spune-i ca nu o vei face pentru ca thu nu esti Accesoriu(te foloseste odata si apoi. pha) spune-i ca thu esti o fata serioasa si ca nu vrei sa faci acest lucru pana nu vei avea ceav stabil cu el in fata legii si a lui Dumnezeu. fetelor nu va culcati cu iubiti vostrii inainte de nunta! e mai important sa traiesti o viata linistita langa sotul taw stiind ca ai fost cinstita cand te-a luat si ca niciodata nu-ti va strika faptul ca tea luat dezvirginata. cu iubitu faci sex acum si peste o luna te-a lasat. uh cu ce ai ramas? ti-ai pierdut ce ai avut mai sfant. si pentru ce? pentru vrajeala si farmecele lui? fetelor fiti cinstite pana in noapte nuntii. scultati-ma!

| εїз a răspuns:

Nu ar trebui să faci sex dacă nu simţi nevoia, dacă simţi nevoia, fă-o. De ce nu? Eşti destul de matură, poţi să iei decizii fără să te ajutăm noi. Eu nu mai sunt virgin de la 14 ani, mi-am început viaţa sexuala cu o fată la 14 ani, şi ea era virgină, dar şi eu, şi până la ora actuală suntem împreuna, eu am 22 de ani, şi ea la fel.

| LCD a răspuns:

Nu o fa. Explica-i ca nu esti pregatita, iar daca el nu accepta si nu intelege, ba mai mult, o face si pe victima, da-i verde. Spune-i ca il iubesti dar pasul asta mai are de asteptat. Iar daca el are asa mare nevoie de sex, sa se duca la altele

| Mayhem_8215 a răspuns:

Nu nu, nu o face. Mai stai pana pe la 25 de ani, cand te vei intreba de ce sexul inseamna asa o durere. Pana la urma, indiferent de consecinte, sexul nu e o placere doar pentru unu, ci pentru doi. Daca tu crezi ca-l mai duci asa cu zaharelul, gresesti. Nu pot anticipa intentiile lui, dar totusi gandirea ta e deplasata. Hotaraste-te fara a lua in calcul toate parerile si impresiile de pe site-uri. Decizia e a ta, dar gandeste-te la consecinte. 19 ani e o varsta mult peste cea legala si cea minima din punct de vedere fiziologic, iar partea cu parintii. no comment.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-ule minte de rupe.nu se intampla nimic daca nu face sex.am folosit si eu chestia asta si a tinut. da eu sunt casatorit cu ea. tu bagi mana in foc,? ca te iubeste si te ia de sotie? sau vrea doar sex si ...pa si pusi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa nu o faci