| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, am si eu o situatie mai delicata, de ceva timp m-am apropiat destul de mult de o colega de munca, ne ajutam unul pe altul, de multe ori iesim impreuna amandoi la fumat, mai vorbim si in timpul liber dar ea este mai mare ca mine cu 9 ani. Eu vazand ca suntem foarte apropiati i-am facut o invitatie la o cafea dar nu a vrut, a recunoscut si ea ca avem o conexiune frumoasa dar nu poate ea sa treaca peste aceasta diferenta de varsta. Mai complicat este faptul ca intre timp m-am si indragostit de ea si imi este destul de greu mai ales ca ne vedem de luni pana vineri la munca si mai si lucram in acelasi birou. Imi este greu sa ma desprind sa o vad doar ca pe o colega si nu stiu cam cum sa procedez, sa ma obisnuiesc ca nu va fi nimic sau sa mai incerc cateodata poate candva va vedea lucrurile altfel.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Diferenta de varsta dintre voi este mare, nu ai spus concret ce varsta ai tu si ce varsta are ea, ea este casatorită are copii, in acest caz este indicat sa NU te amesteci in viata ei. Priveste o ca pe o colegă si gata, nu mai visa ca intre voi nu va putea fi niciodata nimic. Cauta ti o fata de varsta ta nu pe cineva cu 9 ani mai mare.

| myky2525 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc de raspuns, nu este casatorita, este divortata de ani buni, eu am 33 ea 42

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru myky2525):

Cu placere, e mare diferenta, gindeste te ce o sa faci daca vei fi cu ea anii trec ea imbatrineste tu nu o sa o mai iubesti vrei una de varsta ta sau mai tînără, o sa o faci sa sufere ca ea daca te acceptă te va iubii tu peste ani nu o vei mai vedea cum o vezi acum, acum este pasiune clar nu este iubire, tu o vrei in pat, dupa ce faci sex cu ea sigur nu o vei mai vrea.

| MadRabbiT a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da de ce spulberi tu visele ba guru. Lasă-l sa încerce ca dacă pune mana pe ea e ca și luata.

| Sofrox a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu mai visa" cum poate cineva sa spuna asta. Eu am 25 si partenerul meu e cu 18 ani mai in varsta. Este tot ce mi am dorit, niciodata nu m-am inteles atat de bine cu cineva. Am avut un inceput mai greu, pentru ca si el a fost ingrijorat de diferenta ( desi nu e roman, nu stam in Ro ) dar deoarece am inceput sa ne iubim, nu a mai contat.
Deci OP, iti propun sa nu te dai batut!

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda

| Violleta2022 a răspuns:

Ai primi un refuz, deci il accepti cu bun simt si te retragi, ca de continui sa o hartuiesti se va plange sefilor si poti fi dat afara.

| LordCristobal a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poate asa ca nu te forta sa ai o relatie cu ea ca mai sunt multe femei in lumea asta. Eventual sa ai partide de sex ocazional cu ea.

| Miruna333 a răspuns:

Inteleg ca te-ai apropiat mult de ea, insa ar trebui sa ii respecti decizia. Ar fi de prost gust sa tot incerci din moment ce ea te-a refuzat si ti-a si oferit un motiv destul de plauzibil. O sa fie greu sa te impaci cu ideea, insa, nu este imposibil. Timpul le vindeca pe toate

| MihaiMB a răspuns:

Dragostea cu silă nu se face şi nu are vârstă, dar trebuie să îi respecți decizia...

| Sofrox a răspuns:

Crede-ma ca 9 ani nu conteaza absolut deloc. Si ce daca femeia este mai in varsta decat tine? Daca te intelegi cu cineva, sunteti atrasi unul de altul, just go for it.
Insa, deoarece ea este speriata de aceasta diferenta, probabil nu e ok sa fortezi situatia. Asteapta, vorbeste cu ea, daca te place nu ii va mai pasa de aceasta diferenta.
Persoana care a primit funda, are cel mai prost raspuns posibil.

| Seba344444 a răspuns:

Dă-i la buci și pleacă! Becali