| Giuri112 a întrebat:

as avea nevoie de cateva pareri. Am facut dragoste cu prietena mea pentru prima data si ea era inca virgina, am facut neprotejat dar nu pana la capat. Am inceput iar cand am introdus... ea s-a speriat de durere si a trebuit sa scot, dupa nu am continuat, deci era de max 10 sec tot, dar dupa imediat a inceput cu sangerarea care a durat 2 zile si are dureri abdominale, sunt sanse ca a ramas insarcinata? Au trecut de atunci 7 zile si in acest timp a avut mici pete de sânge si putin mai multa urina ca de obicei dar alte simptome nu are, ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina se poate forma NUMAI/DOAR in acel caz in care femeia in momentul intretinerii sexului este in PERIODA FERTILA a ciclului menstrual. Rezulta foarte clar ca doar in acele cateva zile sperma NU poate fi ejaculata in vagin, in UNA sau in TOATE cele 4-5 zile care apartin de PERIOADA FERTILA. Probabilitatea si posibilitatea dea se putea forma o sarcina este cu atat mai mare cu cat sperma este ejaculata in vagin intr-o zi cat mai apropiata de ziua de ovulatie. In RESTUL zilelor care NU sunt situate in perioada fertile, chiar si daca akunge sperma in vagin, NU se poate forma sarcina fiindca in acele zile NU exista ovulul viabil necesar formarii sarcinii. Cel mai probabil sangerarea a aparut in urma deflorarii, adica a ruperii himenului in momentul in care penisul a trecut prin pielita respectiva. In primele 5-6 saptamani de dupa orice contact sexual, este IMPOSIBIL sa apara orice tip de simptome ''de sarcina'' fiindca asa ceva in realitate NU poate EXISTA. Primul si de fapt unicul ''simptom de sarcina'' adevarat care apare in cazul in care femeia ramane insarcinata este lipsa menstruatie care nu mai porneste la data calculata/prognozata. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fi ramas gravida.

Răspuns utilizator avertizat
| Zeinbenet a răspuns:

Salut nu cred ca e insarcinata daca nu ai lasat in ea nu are cum sa ramana.Acele sangerari pot fii pentru ca si-a pierdut virginitatea sau are niste probleme de sanatate.Cumpara un test de sarcina de la farmacie si dail sa il probeze bafta multa.