| Giuri112 a întrebat:

as avea nevoie de cateva pareri. Am facut dragoste cu prietena mea pentru prima data si ea era inca virgina, am facut neprotejat dar nu pana la capat. Am inceput iar cand am introdus... ea s-a speriat de durere si a trebuit sa scot, dupa nu am continuat, deci era de max 10 sec tot, dar dupa imediat a inceput cu sangerarea care a durat 2 zile si are dureri abdominale, sunt sanse ca a ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Lichidul preejaculator NU contine spermatozoizi. Este produs de catre glandele bulbouretrale si nu de catre testicule. Lichidul preejaculator este produs de organism si are rolul de a curate uretra, deci cu totul alt rol. Sangerarea amintita s-a produs din cauza DEFLORARII ''pasarcii'' prietenei in urma penetrarii vaginului de catre penis si ruperea himenului. Sanatate!

11 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

A sangerat 2 zile si are dureri abdominale? Asta pare mai degraba ca i-a aparut menstruatia nu ca a fost dezvirginata. Uneori apar cateva picaturi de sange la primele penetrari dar in nici un caz nu se transforma in sangerari care sa tina zile. Daca nu a existat un act sexual cu finalizare in interior atunci n avea cum sa fi ramas gravida.

| Giuri112 explică (pentru HazelEyes77):

Inteleg dar daca am introdus până la capat si a simtit o durere imensa trebuia sa scot din care am zis nu a durat nici 10 secunde dupa acesta a trecut cam 1 min si era toata sânge

| fyndtnydt7u a răspuns:

Nu a rămas însărcinată, așa e normal să se întâmple când o fată este dezvirginată

| Giuri112 explică (pentru fyndtnydt7u):

Acel lichid care a iesit inainte nu a patruns in ea si acela contine spermatozoizi nu?

| Giuri112 explică (pentru fyndtnydt7u):

Am citit peste tot si uni zic ca s-ar putea

| Giuri112 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspuns inca încă una as pune daca se poate, de atunci are dureri abdominale, s-a intamplat amus 2 zile si de atunci nu se simte bine si ii speriată ca a rămas însărcinată deci nu exista sanse sa fie, bine zic?

| fyndtnydt7u a răspuns (pentru Giuri112):

Poate foarte bine să facă un test de sarcină. E vreo 10 lei în orice farmacie

| Giuri112 explică (pentru fyndtnydt7u):

Deci totusi exista sanse sa fie însărcinată?

| fyndtnydt7u a răspuns (pentru Giuri112):

Nu, frate! Zi-i să facă un test de sarcină ca să vă liniștiți amândoi să vedeți că nu e însărcinată!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Giuri112):

Lichidul preejaculator NU contine spermatozoizi. Este produs de catre glandele bulbouretrale si nu de catre testicule. Lichidul preejaculator este produs de organism si are rolul de a curate uretra, deci cu totul alt rol. Sangerarea amintita s-a produs din cauza DEFLORARII ''pasarcii'' prietenei in urma penetrarii vaginului de catre penis si ruperea himenului. Sanatate!

| Giuri112 explică:

Nu raspunde nimeni?

| Giuri112 explică:

Bine si acel lichid care a iesit inainte nu a patruns in ea?