| stefy333 a întrebat:

Deci am o mare nedumerire, vorbesc cu o fata, de aceeasi varsta cu mine, ne-am trimis poze, ne-am intalnit iar dupa intalnire ea a continuat sa ma caute(pe mess si pe tel)! Intalnirea a decurs ok zic eu:pupici pe obraz, plimbat, vorbit mult si la final iarasi pupici cu propozitia ca "ne mai vedem" (zisa de ea). Problema e urmatoarea:eu o plac mult, este o fata superba(din toate punctele de vedere) si e cam timida.Pana acum nu mi-a zis clar daca ma place(doar ca sunt dragut si de treaba). Acum eu vreau sa stiu ce parere aveti voi, adica daca am sanse sa ma placa...pentru ca de cautat ea ma cauta mai mult.Stiu ca multi veti zice ca sa o intreb eu insa nu vreau pe urma sa stric ceva si sa o pierd! Asa ca astept raspunsuri...va multumesc!

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Din ceea ce ne spui tu se pare ca intr-adevar te place, ia si bate fierul cit este cald si dai mai multe intalniri, incercati sa aveti mai multe intalniri si apoi restul va decurge de la sine, vei vedea ca vei prinde curaj sa-i spui ceea ce simti sau de ce nu poate va face ea pasul, nu ai de unde sti.Bafta.

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Inteleg ca nici tu nu i-ai spus ca o placi, desi o placi mult. E posibil sa fie acelasi lucru si la ea. Daca spui ca te cauta, porniti de aici. Raspunde-i la telefoane, mai stabiliti o intalnire la "un film super, pe care voiam sa il vad de mult" sau la o cafea. Undeva mai intim decat in parc. Si vezi de acolo ce se intampla. Bafta!

| elena a răspuns:

Mare pisicher esti "stefy333"...cand am inceput sa citesc intrebarea ta, m-am intrebat, esti F sau B?
Intuitia imi spune ca esti F, deci mare pisichera esti...intrebarea este pentru fratele tau, nu?

auran
| auran a răspuns:

Sigur te place, altfel nu te-ar cauta. Intalnirile mai dese iti vor confima ceea ce-ti doresti. Bafta

| yami a răspuns:

Daca te cauta, te place. ia lucrurile asa cum vin si nu te mai stresa! fii sigur pe tine, asta o va tine langa tine cu sigurantahappy

| ShaKuri a răspuns:

Fratele meuhappy. daca esti tandala. o sa-ti pui intrebarea asta o zi intreaga. Daca esti baiat istet. o suni si o scoti la un suc. si incerci sarutuhappy. Daca ea te cauta ce mai vrei? Sa'ti zica " te vreau. te vreau?" laughing.ciao ciao.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu spune-i ca o placi mult, si o sa vezi daca iti raspunde ca si ea te place. Dar cred ca deja ai un raspuns...pentru ca ea te cauta mai mult. Daca o placi si e timida si cumintica, ar trebui tu sa fii mai atent si sa o cauti pe ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu ii sa o scoti la o intalnire si cand ai ocazia sa o iei direct la saruturi... daca ea te place asa cum zici u nu o sa dea inapoi