| mihaell00000 a întrebat:

Eu si prietenul meu ne dorim foarte mult sa facem dragoste (eu am 17 ani, el 20) ne iubim foarte mult.el nu ma fortraza dar imi doresc si eu asta, dar intr-o seara...dorindu-ne amandoi la fel de mult...el a inceput printr-o "joaca" mi-a bagat un deget in vagin...de atunci a trecut o luna si nu imi vine menstruatia...:-( oare sunt insarcinata doar din atat? Sau care e motivul?
Multumesc

12 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Ba eu nu imi dau seama daca voi postati la misto sau chiar sunteti proaste
la 17 ani esti tufa de venetia draga mea
eu cunosc o persoana de 13 ani dar iti da clasa la inteligenta happy
crede-ma
numai sex aveti in cap
daca te iubesti nu inseamna ca trebuie sa te si ****winking
si cum naiba sa fii insarcinata ca ti-a bagat degetul?

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu pot sa concep ca ai putea avea 17 ani si sa nu fi aflat pana in prezent, ca poti sa ramai insarcinata DOAR daca esti in perioada fertila si baiatul/barbatul EJACULEAZA (am scris intentionat cu majuscule), intentionat sperma in vagin, dintr-un motiv cat se poate de simplu si anume, in acea perioada probabilitatea de a se forma o sarcina este considerata ca fiind posibila. Intro situatie ca cea descrisa de tine (intrebarea fiind halucinant de naiva rolling on the floor), raspunsul este unul singur, IMPOSIBIL. Probabil ca se lasa asteptata pornirea/inceperea menstruatiei, deoarece ciclul tau menstrual este unul de tip NEREGULAT. Nu ar strica ca asa din cand in cand, printre 2 partide de petting sau jocuri mai mult sau mai putin erotice (sex oral, degetica, etc.) sa accesati si niste situ-uri cu privire la procreere, nu de alta dar v-ar folosi/prinde extraordinar de bine pe viitor. Multa sanatate.

| Drimmero a răspuns:

Tu la 17 ani intrebi daca ramai gravida doar daca-ti baga degetul? Pe ce lume traiti, serios acum? Doar daca ejacula in tine dupa un contact cu adevarat, nu dupa un degetel.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ramai insarcinata din asta, zau asa. Ai 17 ani...
Daca vreti sa faceti dragoste, in adevaratul sens al cuvantului, trebuie sa simti asta. Nu joaca sau alea.

| Emilian65 a răspuns:

De la penetrarea cu degetul nu se poate ramane gravida. De ce? Pentru ca degetul nu ejaculeaza ca sa apara o sarcina.

| Doub a răspuns:

Eu propun să cântăm un cântec vesel, se numeşte: "Vă rog, nu vă reproduceţi!"

| Florentina9210 a răspuns:

Un simplu degetel, nu te poate lasa insarcinata.
Dar tu cum i-ai permis chestia asta?
Daca tot a zis ca te asteapta, trebuia sa incepeti la momentul oportun.
Esti sigura ca el a avut degetul curat?

| Oana92 a răspuns:

Iar ma iau dupa aparente. Am citit primele 3 randuri si am crezut ca urmeaza o intrebare decenta si normala. Teapa!

| grab a răspuns:

Esti blocata psihic de iminenta actului si trebuie sa o dai cumva... ori nu iti mai baga degetul ori o faceti cand o fi momentul din toate punctele de vedere. protejati-va! happy

| Kriss96 a răspuns:

Tie nu ti se pare logic ca n-ai cum sa ramai insarcinata doar de la un deget?
Intrebarea ta arata faptul ca nu sti nici macar biologie de baza! Nu sti cum se formeaza un copil. ceea ce se invata in scoala generala! Asta ca sa nu zici ca nu ti-a spus nimeni.

| Ezeru a răspuns:

Fiecare om are organe de reproducere (barbatul are penis, femeia are vagin). Numele acestora ne arata exact functiile acestora. Deci doar cu ajutorul acestor organe oamenii se pot inmulti(pe cale naturala).
Doar prin penetrarea vaginului si ejacularea in acesta un barbat poate lasa gravida o femeie.

| Lucaefericit a răspuns:

Ai auzit de creier?
foloseste-l

normal ca nu ai cum sa ramai insarcinata din atata tot!