| copacel679 a întrebat:

Buna ziua
in data de 11 decembrie 2023 am facut un avirt medicamentos (pastila 1 pe 11 decembrie ora 22
a doua pe 13 decembrie ora 22 si am simtit ca am eliminat pe 14 dimineata)
am avut sangerari care au durat aproape 2 saptamani cam pana pe 25/26 iar pe 27 am fost la control unde mi s-a spus ca sarcina s-a eliminat si ca mai sunt resturi care se elimina la menstruatie
menstruatia mi-a venit dupa 5 saptamani fix pe 18 ianuarie 2024
eu am avut cateva contacte sexuale pana mi-a venit mentruatia (cam 4/5 nu a ejacuat inauntru si a fost inauntru pentru cate secunde sau cel mai mult 2 min consecutiv pentru ca imi era frica sa continui)
intrebarea mea este
ca daca mi-a venit menstruatia dupa ce eu totusi am avut contacte inainte de aceasta
sa fiu insarcinata?
iau anticonceptionale din prima zi de menstruatie (18 ianuarie)
am avut menstruatie normala de aprox o saptamana si inca cateva zile scurgeri de sange
s au diminuat acum de tot
dupa ce am calculat cu pastilele 21 de zile+7 zile menstruatia
aceasta ar trebui sa imi vina miercuri pe 7 februarie
credeti ca daca ramaneam gravida din acele contacte sexuale dupa avort imi mai venea menstruatia?
sau pot sta linistita

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Intrebarea s-a postat de vreo 3 ori.

08. Am postat o întrebare, dar nu a apărut pe site. Ce se întâmplă?
Dacă întrebarea pe care tocmai ai trimis-o nu a apărut încă, nu-ţi face griji, aceasta va figura pe site în cateva momente, adică atunci când pagina va fi reactualizată. Întrebările postate de utilizatorii noi vor fi iniţial vizibile numai autorilor lor şi utilizatorilor logaţi. Acestea vor putea fi accesate de toata lumea dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logaţi, fără a fi raportate. Dacă întrebarea cumulează minimum două raportări, ea va fi respinsă de pe site şi va ajunge în atenţia administratorului site-ului. - https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente