| Stefan_Alex_1990 a întrebat:

in urma cu 2 zile am facut sex cu prietena mea neprotejat pentru prima data, tin sa mentinoez ca m-am masturbat de dimineata, nu am ejaculat in ea, sau pe ea. ei nu ii vine menstruatia regulat, are o dereglare hormonala de ceva timp, credeti ca e vreo problema? adica imi e un pic frica.

Răspuns Câştigător
| MrCronos a răspuns:

Glumeam,
Ce voiam sa zic e ca nu cred ca ar trebui sa iti faci nici un fel de griji.
are un mic dereglaj hormonal, dar sunt sigur ca e bine. Si ai grija sa nu ea pilula de a doua zi pentru ca asta face chiar foarte rau. Data viitoare foloseste un prezervativ ca sa fii sigur. Funda?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai facut sex neprotejat inseamna ca exista sanse de sarcina... ca ai si ejaculta inainte de actul sexual exista sanse si mai mari sa fi existat spermatozoizi pe uretra

| Stefan_Alex_1990 explică (pentru suntserios):

Cat de mari sanse? straight face

| suntserios a răspuns (pentru Stefan_Alex_1990):

Nu e matematica sa iti raspund procentual... e doar o chestie de noroc si cam atat

| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic exista probabilitatea de a se naste o fiinta deoarece sunt absolut convins ca nu ai suficienta experienta incat sa reusesti sa-ti coordonezi si controlezi perfect ejacularea. Deoarece ai ejaculat inainte de a intretine actul sexual in uretra ta a ramas sperma care se scurge ulterior din penis de obicei insesizabil si cum se stie pentru a se forma o sarcina este suficienta o cantitate infima de sperma.Deoarece ciclul menstrual al prietenei este neregulat niciodata nu va sti daca este sau nu in perioada fertila si din acest, motiv intotdeauna sexul trebuie sa fie obligatoriu protejat. Posibilitatea de a scapa sau a ramane insarcinata este la fel de mare si din pacate nici nu poti sti in ce moment va putea efectua un test de sarcina. Poti doar spera sa inceapa menstruatia. Cel mai repede va putea efectua testul de sarcina peste 19 zile daca pana la acea data nu se va porni menstruatia. Sanatate si speranta.

| Oana92 a răspuns:

Pai cam ai de ce sa iti fie frica... exista sansa sa devi tata. Vei afla cu aceasta ocazie ca un pachet de pampers e mai scump decat unul de prezervativewinking

| MrCronos a răspuns:

Buna,
Poate a ramas insarcinata(;

| Stefan_Alex_1990 explică (pentru MrCronos):

De ce? nu am ejaculat acolo.

| Stefan_Alex_1990 explică (pentru MrCronos):

Faza e in felul urmator, eu am auzit pe net ca secretiile care noi la scoatem cand suntem excitati daca nu trec 2-3 zile de la ultimul act nu mor si d-asta sunt speriat, intelegi ce vreau sa zic?

| MrCronos a răspuns (pentru Stefan_Alex_1990):

Glumeam,
Ce voiam sa zic e ca nu cred ca ar trebui sa iti faci nici un fel de griji.
are un mic dereglaj hormonal, dar sunt sigur ca e bine. Si ai grija sa nu ea pilula de a doua zi pentru ca asta face chiar foarte rau. Data viitoare foloseste un prezervativ ca sa fii sigur. Funda?

| Trolen a răspuns:

De unde stii doar un singur spermatozoid si gata este insarcinata