| XtremeOne a întrebat:

Marea mea problema este legata de o minciuna. Aseara o foarte buna prietena pe care o iubesc nu a putut sa vina la un concert. De obicei ea avea grija de o prietena de a ei. Am facut eu asta insa a trebuit sa vad un amic pentru cateva minute. In aceste minute prietena aceea a plecat acasa fara sa imi spuna. Am sunat-o si spunea ca e in drum spre casa. Prin mesaj am rugat-o sa ii spuna prietenelei mele ca am dus-o eu acasa. Da stiu am pus-o sa minta pentru mine. Acum prietena mea a aflat de acest lucru si nu mai vorbeste cu mine. Crede ca tot ce i-am spus, toate sentimentele si tot au fost o minciuna. Ma uraste iar eu in afara de a-mi controla lacrimile nu stiu ce sa fac. Stiu ca sunt vinovat, imi asum toata vina dar nu stiu ce sa fac. Nu raspunde iar din mesaje nu intelege nimic... sigur crede ca mint doar fata in fata as putea sa ii spun ceva dar asta nu se mai poate intampla... Pot fi criticat dar e vorba de singura mea prietena care a fost mereu alaturi de mine si nu vreau sa o pierd sad

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Trebuia sa fugi dupa ea, sa te asezi in fata ei si sa insisti sa te asculte, poti incerca si textul ala cu santaj sentimental:"De dragul prieteniei noastre, te rog asculta-ma 5 minute, apoi poti rupe orice legatura cu mine, daca asta doresti"

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu cred ca are o problema si iti cauta nod in papura. Nu vad ce mare lucru s-a intamplat. Aia a plecat acasa fara sa iti spuna, deci mie mi se pare ca nu voia sa aiba cineva grija de ea...si mai e si indeajuns de idioata sa ii spuna aleia ca nu ai dus-o acasa, ca probabil de la altcineva nu avea de unde sa afle. Oricum, daca iti e o asa de buna prietena, nu rupe relatia voastra pentru un fleac ca asta. Si insist, pare sa caute cearta cu tine.

| XtremeOne explică (pentru wildthing):

E foarte convinsa ca eu am mintit mereu... dar nu a fost asa

| wildthing a răspuns (pentru XtremeOne):

Pai inseamna ca am avut dreptate cand am spus ca are o problema... daca vede minciuna acolo unde nu e cazul, fata are un pic de galagie in cap.

| Artemisia a răspuns:

Nu trebuia sa minti, dar acum asta e, nu ai facut ceva grav. Incearca sa vorbesti cu ea si sa ii spui cat de mult tii la ea, o sa inteleaga, iar daca si ea tine la tine la fel de mult o sa vezi ca va fi bine. O prietena buna nu se pierde asa de usor.winking

| neutrino a răspuns:

Niciodata prietenii nu se mint. In viata vei invata, sper, ca prietenia este sfanta, iar regretele sunt desarte!

| Dariusuu a răspuns:

Minciuna are picioare scurte happy.Tot ce poți face este să speri că te va ierta, iar data viitoare încearcă să fii sincer.

O vară frumoasă să ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce mosu te-ai pus sa miti? Spune-i motivul minciunii tale, daca are totul vreo noima si, asta e! Vezi ce se mai intampla dupa.

| Hakuouki a răspuns:

Degeaba plangi, degeaba regreti, asta nu va face decat sa te macine pe interior, ia un buchet de flori si mergi la ea la fereastra si stai acolo pana cand te va asculta, explica-i situatia si sper sa te ierte, nu mai mintii, adevarul este sfant.

| XtremeOne explică (pentru Hakuouki):

Am vazut-o am mers dupa ea dar a fugit repede in scara...

| XtremeOne explică (pentru Hakuouki):

Voi incerca

| Hakuouki a răspuns (pentru XtremeOne):

Trebuia sa fugi dupa ea, sa te asezi in fata ei si sa insisti sa te asculte, poti incerca si textul ala cu santaj sentimental:"De dragul prieteniei noastre, te rog asculta-ma 5 minute, apoi poti rupe orice legatura cu mine, daca asta doresti"

| Blamely a răspuns:

Mă îndoiesc că ai ce face înafară de a încerca să-i re-câștigi încrederea.