| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu ce sa mai fac in legatura cu prietenul meu.suntem de 3 ani impreuna si a devenit o relatie monotona, relatia noastra! e f ciudat, cica il stresez prea mult cu telefoanele, ca e obosit ca il tacanesc prea mult! pleaca pe unde vr cu prietenii lui, orikand, si oriunde, fara sa imi spuna dar aminte sa ma mai invite! ne intalnim si stam maxim o zii pe saptamana impreuna, sau poate o ora. ne certam tot timpul pe aceasta chestie. face diferente intre me si prietenii lui.tot timpul ar sta cu ei, si are multi! ce sa fac ca sa ii arat ca trebuie sa mai fie si pentru mine, sa mi ofere si mie macar jumatate ce le ofera lor.sunt foarte terminata din cauza acestei relatii, uneori imi vine sa renunt la viata si la tot! stiu ca ma iubeste dar e aiurea relatia! nu ma simt deloc fericita.nu ma distreaza de loc. mi e foarte greu sa renunt la rel, ca as face o, dar nu pot.va rog din suflet ajutati-ma cumva sa l schimb va rog.va multumesc si va iubesc.

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

In primul rand renunta sa il mai cauti ca inainte; retrage-te o perioada si vezi cum reactioneaza, poate si el s-a saturat sa-l 'bati la cap'. In al doilea rand vorbeste cu el foarte calm si explica-i ce simti si ce te deranjeaza in comportamentul lui. E imposibil sa nu iti spuna daca tu ii vorbesti matur si fara racnete si resentimente!

| Dizzydizz a răspuns:

Pentru incepul fii indiferenta.
Asta au spus majoritatea pers d sus
Apoy numai pune suflet atat de mult in relatii.
Cel putin pana nu realizezi ca e potrivit in totalitate pentru tine

| LoryM22 a răspuns:

Buna, si eu am o relatie de 2 ani si avem uneori perioade cand suntem asa, insa iti recomand sa fi ma feminina (diplomata)sa ii vorbesti frumos, barbatul cand vede ca il ti strans legat(telefoane multe, reprosuri, etc)el mai rau face.Presupun ca aveti si o viata sexuala scazuta daca va vedeti asa rar, ar fi bine sa il surprinzi tu cumva, o cina romantica, sa-i faci un tort, sa te imbraci sexy, sa-l saruti si mangai mai mult, sa nu-i mai reprosezi, ca el sa nu mai fuga de asta ca vezi tu el se refugiaza in mediul prietenilor lui, totul depinde de tine si daca iti doresti ca relatia sa mearga, daca o veti mai tine asa unul din voi va obosii la un moment dat si va ceda, iar relatia se va rupe.Mai lasa de la tine, atrage-l prin feminitatea ta si fi mai blanda cu el, asa ai sa-l apropii si ai sa- starnesti iar interesul.Bafta multa iti doresc!

| 16.laura.16 a răspuns:

Nu incerca sa-l schimbi! Da-i libertatea de care are nevoie si profita de acest timp pentru a te ocupa de tine, de prietenele tale.Incepe cu o discutie serioasa despre voi si viitorul vostru si vedeti la ce concluzie veti ajunge! succes!

| asdgfhresry a răspuns:

Este incurcata treaba. Deci ar trebui sa vorbesti mai mult cu el si fa-l sa intseleaga ca daca continua cu acest comportament te vei supara pe el. Daca nu te distreaza inseamna ca poate s-a plictisit de aceasta relatie si totusi tine la tine. Incearca sa nu il mai suni prea des pentru. ca poate are dreptate.Adica ar trebui sa-i mai lasi libertate... incearca sa il faci mai interesat de tine.

Sper ca te-am ajutat :*

| Grasutza a răspuns:

Cel mai tare doare indiferenta.Incearca sa nu ii mai zici nimic, iar tot ce face sa il aprobi, incearca sa-l lasi si pe el mai liber, nu il suna decat o data, de doua ori pe zi, fa-l sa iti simta lipsa, sa isi doreasca sa iti auda vocea, pentru ca unii baietii de la un anumit timp incep sa se obisnuiasca ca au pe cineva care"nu poate trai" fara ei, dar daca ii arati un pic de indiferenta si ii arati ca poti trai si fara el, chiar daca iti e greu, ai sa vez ca o sa se schimbe. Daca nu se schimba inseamna ca s-a plictisit de tine si nu mai are rost.pup.ai grija de tinelove struck

| marry_7650 a răspuns:

Sunt deja 3 ani nu iti este de ajuns sa-ti dai seama ca nu este pentru tine? inteleg ca tu tii prea mult la el dar trebuie sa fie reciproc sentimentul, nu ai gasit persoana potrivita pentru tine, el isi va da seama mai tarziu ca a pierdut o fata dulce si care la iubit dar el nu a inteles asta, rau pentru el. Sa renunti la viata :-o tu gandesti cand vorbesti asa? ar fi un act de lasitate si egoism, ai atatea de invatat in viata asta, trebuie sa accepti asa cum vin toate, ai sa si fericita toate la timpul lor crede-mabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa 3 ani poate ca el este sigur ca nu o sa va despartiti ca va iubiti etc. si sta mai mult cu prietenii lui stiind ca tu desi te vei suapra si va veti certa veti ramane impreuna. poate ca el fiind baiat nu pune atata suflet intr. o cearta cum faci u. oricum nu e placuta situatia sa va vedeti asa de rar. poate ca s-a plictisit. propune-i ceva noi. mergeti lla un film la patinoar undeva. apropiete mai mult de prietenii lui si incercati sa iesiti de cateva ori in grup. ia-ti si o prietena. si poate totul va fi ok. spune-i ca te-ai plictisit si ca vrei sa vezi si u cum se distreaza ei.

| johndoe a răspuns:

Spune-i ca nu mai poti continua relatia daca nu-si schimba atitudinea... si daca e dispus sa renunte la relatie in favoarea prietenilor, atunci nu te merita si e un nemernic. Sau desigur, poti sa-i accepti figurile, si sa duci o viata monotona, plictisitoare si nefericita. Impune-ti ideea!

Cheers