| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce e in sufletul meu.suntem impreuna de 1 an si ceva. dar simt cateodata ca vreau sa il am alaturi tot timpul, il iubesc mult de tot dar alte ori nu am chef deloc de el.cand de exemplu nu vb 1 zi intreaga parca asta e senzatia sau cand e cu prietenii afara.de ce? care e explicatia?

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Cuplul mai are nevoie si de o pauza. Ma refer, ambii parteneri au dreptul ( din cand in cand ) sa iasa singuri, sa stea singuri, etc.

| Nextone a răspuns:

Sunteti impreuna de ceva timp timp si probabil ca a intervenit putin monotonia.Toti cred ca avem anumite stari, de exemplu intr-o zi mai bine dispus in alta zi indispus.Chear daca il iubesti mai simti poate si tu nevpoia de libertate si de ceva nou impreuna.Bafta

| ynna93 a răspuns:

Poate totusi te`ai plictisit de el dar nu vrei sa descoperi asta...propune`i o pauza de 1 saptamana 2 si vezi cum este fara el.

| TeIubesccc a răspuns:

Nu e bine nici cu pauzele astea de 1, 2 saptamani. Poate partenerul vede altfel aceasta situatie. Cel mai bine e sa nu va mai vedeti atat de des. Incearca sa mai iesi cu prietenele tale, el sa incerce sa iasa cu ai lui. Da`, cum ti-am mai spus, nu`i spune ca vrei o pauza. Propune`i doar sa nu va mai vedeti atat de des. Succes! >; d

| elutzika a răspuns:

Se intampla des in orice relatie sa nu ai chef tot timpu de el pentru ca simti nevoia de ceva nou... incearca sa va vedeti mai rar

| gabriel1984 a răspuns:

Ar trebuii sa luati o mica pauza sa vezi ce se intampla...gandeste-te