| andreea12ll a întrebat:

Pe data de 20 luna trecută mi-a venit menstruația, iar acum 2 zile am facut sex neprotejat cam 10 min maxim dar nu a ejaculat. Ma dor sânii si am o stare proasta, dar ciclu nu mi a venit. Ce este?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu are rost sa te ingrijorezi ca inca nu ti-a aparut menstruatia deoarece este doar ziua a 28-a, deci nu este in intarziere. De asemenea sunt prezente semnele premenstruale care anunta iminenta aparitiei menstruatiei.In cazul in care sexul are/aavut loc in ultimele 2-3 zile ale ciclului menstrual, instalarea unei sarcini teoretic este imposibila iar practic probabilitatea unui "accident" este de maxim 3-5%.Poti fi linistita deoarece nu esti insarcinata.Multa sanatate.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai linistita, mai devreme sau mai tarziu, vine el!

| Emilian65 a răspuns:

Pai daca nu a ejaculat, de la ce vrei sa ramai gravida?

| YaHabibi a răspuns:

Stai linistita, nu ai nimic.

| andreea12ll explică:

Inca nu mi-a venit. Cand ar trebui sa imi vina?