| bibilica01 a întrebat:

Bună ziua, TPU!
Am luat anticoncepționale pe 13 și pe 14. Am făcut sex neprotejat (fără ejaculare) pe 14. Este posibil să rămân însărcinată?
Țin să menționez că m-am oprit din luat anticoncepționale din cauza stărilor de vomă și de rău pe care acestea mi le dădeau. Momentan aștept un răspuns de la medic, pentru o altă alternativă...
Ce părere aveți?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Parerea mea e ca nu ar trebui sa te mai arunci cu capul inainte fara sa cunosti consecintele.Scrie foarte clar peste tot pe unde cauti despre efectele adverse.Iar anticonceptionalele luate asa aiurea nu vor preveni sarcina.Folositi prezervativ ca oamenii normali, este mult mai sanatos asa si pentru tine.Cati ani aveti?

https://www.royalhospital.ro/......eptivelor/

| literallythesamebruh a răspuns:

Cred că știi și tu că anticoncepționalele nu sunt 100% sigure, însă sunt șanse la fel de mari să nu rămâi. Nu îți pot da un răspuns concret.